Patirtis

Aptiktas pasaulyje pirmasis neįprastas hibridas! Tyrimai atskleidė tiesą0


Gyvūną Vakarijos rajone partrenkė automobilis ir jis nuvežtas gydytis į veterinarijos ligoninę
Gyvūną Vakarijos rajone partrenkė automobilis ir jis nuvežtas gydytis į veterinarijos ligoninę
Nuotrauka: The Telegraph

The Telegraph

Brazilijos dykumoje rastas pirmasis pasaulyje patvirtintas šuns ir lapės hibridas.

Gyvūną 2021 m. Vakarijos rajone partrenkė automobilis ir jis nuvežtas gydytis į veterinarijos ligoninę, tačiau darbuotojai negalėjo nustatyti, ar tai buvo globojama lapė ar šuo.

Neįprastos fizinės savybės, įskaitant kai kuriuos šunis ir lapę primenančius bruožus, sukėlė vietinių universitetų mokslininkų, kurie vėliau išanalizavo jos genus, susidomėjimą.

Šuns ir lapės hibridas, pavadintas gogxim, buvo „drovūs ir atsargūs“
Nuotrauka: The Telegraph
Nuotrauka: The Telegraph


Neseniai paskelbtas tyrimas atskleidė, kad gyvūno motina buvo Paragvajinė lapė arba pampinė lapė, o jos tėvas – nežinomos veislės naminis šuo. Tai pirmasis užregistruotas lapės ir šunų veisimo atvejis, mano ekspertai.

Jis yra tokio paties kūno sudėjimo kaip vidutinio dydžio šuo, didelės, smailios ausys, ilgas snukis su juoda nosimi ir išsprogusios rudos akys, vielinį juodai rudą kailį su baltomis ir pilkomis dėmėmis.

Gyvūno sudėjimas ir bruožai tokie pat kaip ir vidutinio dydžio šuo

Jaunam laukiniam šuniui globėjai ir tyrinėtojai suteikė vardus „graxorra“ ir „dogxim“.
Pirmasis žodis yra „grax“, kilęs iš grachaim-do-campo, bendrinio portugalų pampos lapės pavadinimo, ir „orra“ iš „cachorra“, kuris portugalų kalba reiškia šuniuką.

Akademikai gyvūną taip pat pavadino „dogxim“ kaip „šuo“ ir „xim“ iš grachaim-do-campo susijungimą.
Komanda pažymėjo, kad dogksimas atrodė kaip šuo ir lapė, be to, elgėsi keistai, panašiai į abu. Ji atsisakė maisto ir valgė gyvus graužikus; lojo kaip šuo, bet turėjo storą, tamsų kailį, panašų į lapės; ir buvo atsargus žmonių, laikui bėgant elgesys pasikeitė.

„Tai buvo nuostabus gyvūnas, iš tikrųjų hibridas tarp pampos lapės ir šuns“, – „The Telegraph“ sakė gamtosaugininkė Flávia Ferrari, dirbusi su gyvūnu sveikstant.

„Jis nebuvo toks paklusnus kaip šuo, tačiau jam taip pat trūko agresyvumo, kurio tikimasi iš laukinio šuns, kai su juo elgiamasi.

Nepaisant žmonių baimės, dogksimas laikui bėgant leido kai kuriems prieiti, jei jie buvo atsargūs ir ramūs, sakė ponia Ferrari.

Gyvūnas buvo kastruotas kaip jos gydymo dalis, todėl mokslininkai nežino, ar ji būtų galėjusi daugintis, bet mano, kad tai būtų buvę įmanoma.

Šuo turi 78 chromosomas, o pampos lapė – 74, o jas hibridizavus, susidarytų 76 chromosomos. Jokia kita tarprūšis negalėjo sukurti dogksimo kariotipo, teigia komanda.

„Savo tyrime užfiksavome pirmąjį vienos rūšies laukinių šunų ir naminių šunų hibridizacijos atvejį“, – „The Telegraph“ sakė pirmoji tyrimo autorė Bruna Elenara Szynwelski, genetikos ir molekulinės biologijos doktorantė Rio Grande do Sul federalinėje universitetėje.

“Tačiau, skirtingai nuo hibridizacijos atvejų, tirtų Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Afrikoje, ši hibridizacija įvyko tarp skirtingų genčių rūšių: lycalopex ir canis.”

Lycalopex gyvūnai, tarp kurių yra pampos lapės, genetiškai skiriasi nuo šunų ir europinių lapių. Genties pavadinimas pažodžiui reiškia „vilko lapė“. Manoma, kad šis hibridas yra pirmas kartas, kai šuo buvo išvestas už canis grupės ribų.
„Nors įprastas angliškas pavadinimas yra pampas fox, ši rūšis nėra glaudžiai susijusi su europinėmis lapėmis“, – sakė daktaras Kretschmeris. Toliau skaitykite The Telegraph potale.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv