Iosso valymo priemonės rinkoje nėra naujiena. Jų galima įsigyti keliose prekybos vietose. Tačiau šias JAV pagamintas priemones išbandžiau pirmą kartą. Reikia pasakyti, kad rezultatu likau tikrai patenkintas.
Nuo ko pradėti? Žinoma, nuo abrazyvios Iosso pastos, skirtos vamzdžiui valyti ir poliruoti. Gamintojas nurodo, kad ji greitai pašalina vario bei švino dulkių likučius, sudegusią anglį, molibdeną, plastiko likučius ir net paviršines rūdis.
Procesas visiškai paprastas: ant vamzdžiui valyti skirto nailoninio šepetėlio užtepamas nedidelis kiekis pastos ir ja kruopščiai valomas vamzdžio vidus. Gamintojas nurodo, kad šepetėlį vamzdžiu reikia pastumdyti 8–10 kartų. Tačiau, jei netingite, šepetėlį galite pastumdyti ir 30 kartų. Taip pasta suveiks geriau ir poveikis bus didesnis. Tada belieka paimti konkretaus kalibro vamzdžiui skirtas šluostes ir jomis išvalyti vamzdžio vidų.
Kiekviena nauja šluostė bus švaresnė už ankstesniąją. Procesą reikia tęsti tol, kol iš vamzdžio ištraukta šluostė bus visai švari. Mano atveju prireikė dešimties šluosčių. Jei vamzdis labai nešvarus, prieš naudojant pastą vamzdį galima sudrėkinti Iosso trigubo poveikio alyva, kuri bus naudojama ir po pastos.
Produktas nėra ėsdinantis, jis bekvapis, todėl galima saugiai naudoti patalpose. Jis pagamintas iš augalų ekstraktų ir yra biologiškai skaidus, todėl nereikia nerimauti dėl pavojingų atliekų susidarymo. Vis tik, reikia turėti omenyje tai, kad švino dalelės, parako degimo produktai nėra aplinkai nekenksmingų medžiagų sąraše…
Toliau naudojama Iosso trigubo poveikio ginklų alyva. Ji valo, sutepa ir apsaugo ginklo vamzdį. Ji taip pat pajėgia nuvalyti metalo dulkes, anglies daleles ir plastiką. Taip pat ši alyva yra puiki priemonė dalims sutepti ir saugo nuo korozijos.
Kai norite išvalyti vamzdį, reikia tirpalais sumirkyti tam skirtas šluostes ir jomis valyti vidinę vamzdžio pusę. Keičiant šluostes procesą reikia tęsti tol, kol iš vamzdžio ištraukta šluostė bus švari. Aš sunaudojau 20 šluosčių. Procesas laikomas baigtu, kai šluostė ne tik švari, bet ir stumdoma skleidžia girdimą traškėjimą.
Iosso trigubo poveikio ginklų alyva taip pat yra biologiškai skaidi, jos sudėtyje nėra naftos distiliatų ar amoniako. Ją taip pat galima naudoti esant ekstremaliai žemai temperatūrai, nes nereikia baimintis, kad užstrigs judančios dalys. Gamintojas pabrėžia, kad priemonė pagaminta iš augalinių ekstraktų.
Toliau vamzdžio valyti nebūtina. Tačiau iššovus daugiau šovinių verta pagalvoti apie kitų ginklų valymo priemonių panaudojimą, šiam procesui skiriant daugiau laiko ir dėmesio nei paprastai.