Medžioklės reikmenys

Ar kamera pateisina lūkesčius? Zeiss Secacam 70

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Prekę siūlo Medžioklės centras

Praėjusių metų gruodžio pradžioje Zeiss pristatė visiškai naują produktą. Šį prekės ženklą žinome kaip žiūronų, optinių taikiklių, termokamerų gamintoją. Dabar Zeiss siūlo ir miško kameras. Aprašymas patiko, nes pagrindinis dalykas, į ką žiūriu rinkdamasi miško kamerą, yra kokybiški vaizdai ir vaizdo įrašai. Ypač vaizdo įrašai, nes jie praverčia kuriant mūsų žurnalo turinį internetui.

Jau ruošiausi užsisakyti kamerą, kai gavau žinutę iš Medžioklės centro, kad naują kamerą gausiu išbandyti. Puiku! Taigi po trumpo instruktažo ir informacijos apie kamerą grįžau namo ją įrengti.

Atvirai pasakius, jau seniai praradau viltį, kad miško kameros veiks iš karto ir be problemų… Kad ir koks būtų prekės ženklas, diegimo ir paleidimo metu visada kyla kokių nors problemų: tai neprisijungia, tai nesiunčia nuotraukų, tada neįmanoma nustatyti reikiamų nustatymų. Taigi pradėdama tyrinėti ir reguliuoti kamerą, ruošiuosi kelių valandų procesui, kuris kartais gali ir visai suerzinti.

Zeiss Secacam 7

Kamera reguliuojama programėle, žinoma, ši paslauga nėra nemokama. Gera žinia ta, kad dabar pirmieji trys mėnesiai suteikiami nemokamai, už juos mokėti nereikia, bet vis tiek programėlėje reikia užsiregistruoti. Prasidėjo nedidelė gaišatis, bet dėl mano kaltės, nes nepamenu, kada, bet, pasirodo, jau buvau anksčiau susikūrusi paskyrą ir, žinoma, pamiršusi slaptažodį. Po kelių minučių burbuliavimo ir įvairių funkcijų naudojimo galų gale pavyko sėkmingai prisijungti prie programėlės, kuri taip ir vadinasi – Zeiss Secacam. Reikia pažymėti, kad naudoju iOS operacinę sistemą.

Atsisiuntus programėlę, reikia išpakuoti kamerą. Pakuotė tikrai stilinga ir net labai simpatiška. Joje yra kortelė su skaitmeniniu kodu, kurį reikia įvesti į programėlę. Mano kamera jau buvo su baterijomis ir SD kortele, nežinau, ar tokie variantai standartiniai. Bet taip, kamera labai greitai prisijungė prie programėlės, tik buvo rodomas pranešimas, kad tebevyksta sinchronizavimas. Parduotuvė mane įspėjo, kad gali prireikti šiek tiek laiko prisijungti. Vis dėlto kamera veikė, programėlė taip pat, liko tikėtis, kad ir toliau viskas vyks pagal planą.

Nuėjau, pritvirtinau kamerą ant medžio šalia masinimo vietos. Gyvūnams privilioti naudojau įvairius eksperimentinius sprendimus. Vilties, kad kažkas ateis, buvo nedaug, nes toje vietoje kelis kartus buvo pastebėti vilkai, todėl stirnos, šernai ten visai nebesirodo arba tik labai greitai prabėga pro šalį. Galėjau tikėtis kokios nors lapės, bet atrodo, kad pasirodžius vilkams išnyko ir jos.

Pirmosiomis dienomis, aišku, niekas nevaikščiojo, bet sumontavus kamerą ji gana greitai atsiuntė nuotrauką. Taigi įvyko neįtikėtina ir sistema veikia! Reikia pripažinti, kad tai buvo kamera, kurią man pavyko sumontuoti ir paleisti greičiausiai, palyginti su ankstesne patirtimi naudojant kitas kameras. Po dviejų dienų gavau nuotrauką, bet atrodė, kad ji tuščia. Tik atidžiau patyrinėjusi nuotrauką aptikau, kad joje nusifotografavo kiškis, sėdintis kokius dešimt metrų nuo kameros. Tada nusprendžiau – jei niekas nenusifotografuos, eisiu pati pasifotografuoti, kad suprasčiau, kokias naktines nuotraukas geba padaryti kamera.

Kamera nenuvylė. Dvi naktis temperatūra buvo –20 °C, kamera veikė. Patekus į kameros matymo lauką net daugiau nei 10 metrų nuo jos, pranešimas iš programėlės pasirodė nedelsiant. Maloniai nustebino ir tai, kad esant gana toli nuo kameros vaizdas buvo aiškus, o nuotraukoje matomas objektas buvo aiškiai įžiūrimas. Apie tai, kokius vaizdo įrašus įrašinėja kamera, papasakosime vėliau, kai pagaliau koks nors miško žvėris ateis ir gerai nusifilmuos. Galbūt reikia tikėtis, kad ir vilkai pasifilmuos, bet tai priklauso nuo jų nuotaikos ir planų.

Bendrai reikia pasakyti, kad pirmieji įspūdžiai teigiami, tiesa, bus matyti, kaip kamera veiks ilgiau ją panaudojus. Tada net ir po kurio laiko gali pasirodyti visokių stebuklų. Nesakysiu, kuri kamera, bet ką tik viena dėl savo velniškai sudėtingos sistemos prarijo vaizdo įrašą su vilku – toks nusivylimas! Tikiuosi, Zeiss tokiu būdu nenuvils.

Specifikacijos

Matymo laukas: 60°
Nuotraukų matymo laukas: iki 30 m
Reakcija į objektą: iki 25 m, priklauso nuo objekto dydžio ir temperatūros skirtumo
Reakcijos laikas: 0,35–0,45 s
Nuotraukų kokybė: 1920×1440 piks.
SD kortelės dydis: iki 32 GB
Baterijos: 8 AA
Darbinė temperatūra: nuo –20 iki +55 °C

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv