Patirtis

Medžiotojo istorija. Kaip lūšis mano tėtį nusinešė0

Nuotrauka: Zdanek Machacek, unsplash.com

Kovo viduryje žurnalas Medžioklė socialiniuose tinkluose paskelbė du trumpus klipukus, kuriuose dviejose skirtingose vietose gyvenamųjų namų kiemuose stebėjimo kameromis užfiksuotos lūšys.

Viename vaizdo įraše – Lūšis kieme sumedžioja katę – yra dviem kameromis skirtingais rakursais nufilmuoti kadrai, kuriuose matyti, kaip lūšis namo kieme tyko naminės katės, sučiumpa, perkanda ją ir nusineša jau negyvą.

Šis įrašas paskelbtas žurnalo Medžioklė socialinio tinklo Reddit paskyroje ir sulaukė 15 tūkst. peržiūrų. Vienas iš žiūrovų slapyvardžiu Birziaks komentare pasidalijo juokinga istorija.

Pasakojimas

Tai gerai, kad tik katę. Mano tėvą lūšis buvo išsinešus. Tėvukas vieną vakarą sau ramiai ant kelmo sėdėjo, kaip tik buvom malkų užsivežę. Drebulių tokių papuvusių – nieko gero, dar kol išdžiūvo, daugiau dūmų negu šilumos iš tokių. Tai tėvas kaip visada ant kelmuko, papirosą rūko, alaus ąsotėlis netoliese mėtos. Aš dar praeidamas, pajuokaudamas, sakau: „Tėvai, žėk, kojos nenusikirsk.“ – „Aik tik…“ – atšaukė tėvas, smagus kaip visada.

Susiję straipsniai

Aš į namus, ir tad sriubytės pasrėbt. Ir už kokio pusvalandžio išeinu, o tėvo nėra. Alus išgertas, kirvis kelme, o tėvas kaip į smegduobę įkritęs – nėra. Šiaip nieko naujo, galvojau, gal pas kaimyną nuėjo mašinos užstumt, vėl gal nesikuria. Bet tada praėjo diena, dvi, trys. Tėvo kaip nėra, taip nėra. Aš jau ir malkas baigiu suskaldyt, ir į malkinę nešt pradėjau, o tėvas vis negrįžta. Na, galvoju, reik eit ieškot. Toli nėjau, nes namų darbus daryt reikėjo.

Ir taip grįžo tėvas po kokių dviejų savaičių.

– Kur prasmegęs buvai, tet?
– Lūšis išsitempė, ir tave išsitemps, jei neužsikiši.

Tai va. Atsargiai reik. O katokas tai gal dar pareis kaip tėvukas – už poros savaičių.

Aktualu! Naktiniai taikikliai civiliams, bet ne medžioklei!

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.