Patirtis

Medžioklės istorija. Sužeistas bebras0

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Kovojant su žala, reikėjo vykti ir apsaugoti kaimynės raudonuosius lazdynus. Pasirodo, iš artimiausio upelio nupjauta vejele į sodą atkeliauja bebrai ir daro tai, ką moka geriausiai, – viską graužia. Vieną dieną kaimynė pranešė, kad bebras vidury baltos dienos vaikšto po jos sodą, tyrinėja tvenkinius ir kartais nugraužia kokį medelį. Pasak jos, bebras galbūt sužeistas – keistai atrodė jo dešinysis petys.
Tą dieną nebuvo progos atvažiuoti ir bebrą pagauti, bet vos atšilus vakare nuvykau pažiūrėti, ką ten galima padaryti. Sode ir pievelėje dar kai kur buvo sniego, tad prieblandoje viskas labai gerai matėsi. Vieną bebrą pavyko sumedžioti ant vejos pakeliui nuo upelio į sodą, o antras sėdėjo sode ir graužė lazdynus. Beje, medžioklė vyko ne gyvenvietėje, privačioje valdoje, savininkui davus rašytinį sutikimą jo nuosavybėje medžioti nelimituojamus medžiojamuosius gyvūnus.

Po medžioklės apžvelgus vieną iš bebrų, paaiškėjo, kad jis iš tiesų sužeistas, netgi labai sunkiai nukentėjęs. Ant didelės dalies dešiniojo peties nebuvo odos – mėsa buvo žalsvai pilka ir dvokė. Bandant bebrą dirti tapo aišku, kad oda plona ir sausa, keistos rausvos spalvos. Na, o bebro liaukos buvo ištinusios, didelio kumščio dydžio. Įpjovus peiliu ties petimi, iš karto pradėjo sunktis pūliai. Ir ant pilvo jis turėjo pūliuojančią žaizdą. Smarvė iš tiesų buvo baisi, ir sunku suprasti, kaip apskritai gyvūnas galėjo išgyventi. Kaulai nebuvo lūžę, tad galbūt bebras buvo patekęs į kovą su kitu, didesniu ir stipresniu bebru. Žinia, bebrų kovos kartais būna labai negailestingos. Tai buvo maždaug dvejų metų patinas, todėl kovos galimybė buvo net labai logiškas paaiškinimas. O gal bebrą užklupo koks plėšrūnas – šuo, vilkas ar lūšis. Juk vilkams ir lūšims bebras – tikras delikatesas.
Sunku komentuoti, ar bebras būtų išgyvenęs po tokių sužeidimų, ar žaizdos būtų sugijusios. Šūvis išlaisvino gyvūną nuo kančių. Šis atvejis tik parodo, kad gamta iš tiesų gali būti labai žiauri – išgyvena ir teisę perduoti savo genus gauna tik stipriausieji.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Kaip suklijuoti nulūžusį bebro dantį?

Susiję straipsniai
LA.lv