Patirtis

Praktiški patarimai. Sėmenų aliejus trofėjų lentelei0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Trofėjų kambarys atrodys tvarkingiau, jeigu visų lentelių stilius ir atspalvis bus panašūs. Aišku, puikūs ir kuo nors išsiskiriantys trofėjai nusipelno specialių lentelių, bet bendras vaizdas turėtų būti elegantiškai vienodas.

Visus savo trofėjus stengiuosi tvirtinti prie vienodų lentelių ir jos turi būti ne tik panašios formos ar net apskritai vienodos, bet ir tokio paties atspalvio. Visada užsakau lenteles pas tą patį meistrą. Jo parinkta ruda spalva man atrodo labai tinkama ir elegantiška, bet norėdama šiek tiek sutaupyti nusprendžiau šį kartą įsigyti nedažytą lentelę ir ją tonuoti savarankiškai.

Sėmenų aliejus trofėjų lentelei

Kadangi man gražiausios natūralios medžiagos, galvodama apie trofėjų lentelių spalvinimą pasirinkau Latvijoje gamintą sėmenų aliejaus medienos beicą. Su viena turimų lentelių nuvykau į Depo, susiradau atitinkamą lentyną ir apžvelgiau spalvų paletę. Pasirodo, arčiausiai mano atspalvio yra BB-12 pavadinimu Meška.

Namuose, atidariusi skardinę, mėgavausi maloniu sėmenų aliejaus kvapu. Kitaip nei kitos sudėties beicų, šio kvapas labai malonus.

Instrukcija labai paprasta: mediena turi būti sausa ir be sakų, dulkių, grybelio, pelėsio ir panašios taršos. Priemonę galima tepti vienu ar dviem sluoksniais. Kiekvienas sluoksnis džiūva apie 24 valandas.

Priemonei tepti pasirinkau vidutinio minkštumo natūralių šerių teptuką. Sėmenų aliejaus beicas gana klampus ir tepasi storu sluoksniu. Užtepus jį reikia energingai išlyginti teptuku. Manau, jeigu būtų galimybė lentelę panardinti į priemonę ir tada nuvarvinti, galėčiau apsieiti su vienu sluoksniu, bet teptuku beicą reikia tepti du kartus. Vis dėlto viskas priklauso nuo skonio ir norimo spalvos intensyvumo. Padengus vienu sluoksniu suteikiamas šviesesnis atspalvis.

Pirmas sluoksnis padengtas. Kitą dieną neįsigėrusius beico likučius nuvaliau servetėle ir padengiau medieną antru sluoksniu. Po 24 valandų vėl nuvaliau likučius ir palikau lentelę džiūti dar porą dienų, kad tikrai žinočiau, jog trofėjus neišsiteps, kol jį montuosiu.

Taigi dabar turiu sodriai rudą, matinę trofėjaus lentelę su aiškiai įžiūrima medienos struktūra. Džiaugsmo suteikė ir malonus kvapas, kuriame susiliejo ąžuolo ir sėmenų aliejaus aromatas.

PRENUMERUOKITE Žurnalą nuo balandžio 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau greitai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.