Patirtis

Redaktorės skiltis. Kad priimant sprendimus būtų vadovaujamasi ne emocijomis, o faktais0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Šią skiltį rašau būdama Briuselyje, Belgijoje, kur dalyvauju Europos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacijos (FACE) organizuotame renginyje – valdybos posėdyje, generalinėje asamblėjoje ir kampanijoje apie medžioklės ateitį.

FACE šiemet organizuoja parašų rinkimo kampaniją, kurią ateityje panaudos kovodama prieš nepamatuotus draudimus ir apribojimus Europos Sąjungoje (ES). Kuo daugiau parašų, tuo geriau – taip jau veikia ES. Jei FACE reikiamą akimirką galės pamojuoti dokumentu, pasirašytu kelių dešimčių, viliamasi, net šimtų tūkstančių medžiotojų, tai turės didesnį poveikį nei paprasta kalba apie tai, kad štai, žiūrėkit, Europoje yra septyni milijonai medžiotojų.

Kaip šie skaičiai veikia? Paprastai! 13 tūkst. bendrijos gyventojų pasirašė už lūšių medžioklės draudimą. Niekas šito klausimo neuždavė 21 tūkst. Latvijos medžiotojų. FACE tikslas yra pasiekti, kad vis mažiau sprendimų būtų priimta remiantis emocijomis, o ne faktais.

O dabar atspėkite, kiek Latvijos gyventojų pasirašė šią peticiją? Kiek medžiotojų apsvarstė šį kvietimą? Spalio pabaigoje tebuvo vos 400 parašų iš Latvijos. Iš Estijos – beveik 1000, o iš Lietuvos – vos daugiau nei 300. Štai kiek žmonių Lietuvoje rūpi medžioklės ateitis. Tačiau, kai priimami nepagrįsti sprendimai, prasti vykdomojo pobūdžio įstatymai, kai atsiranda reglamentas, suvaržantis švininių šaudmenų naudojimą, tada jau visi prabunda ir ima protestuoti prieš tai, kad tie, kurie priima sprendimus, iš tiesų nieko nesupranta.

Susiję straipsniai

Ar žinojote, kad ką tik Europos Parlamentas pritarė rezoliucijai, kurios vienas punktas susijęs su visų CITES gyvūnų rūšių trofėjų importo draudimu? Šią rezoliuciją parėmė 455 Europos Parlamento deputatai. Ar kuris įsigilino į tai, kad iš esmės šis rezoliucijos punktas šiuo metu prieštarauja ES teisinei bazei, tausojančio naudojimo principams, prieštarauja moksliniams duomenims bei kelia grėsmę gamtos apsaugos įgyvendinimo galimybėms? Žinoma, ne, nes trofėjų tema pristatoma itin emocionaliai, o kuris gi galėtų pritarti bejėgių gyvūnėlių žudymui dėl ragų. Ir net daugybė medžiotojų pasako, kad nepritaria trofėjinei medžioklei. Čia kaip? Taikant atrankinės medžioklės principus, pavyzdžiui, siekiant gauti gražius tauriojo elnio ragus, vykdoma trofėjinė medžioklė. Yra medžiotojų, sakančių, kad jie nusiteikę prieš trofėjų medžioklę Afrikoje, bet ar Afrikos medžiotojai viešai pasmerkė kokį nors medžioklės būdą Europoje? Iš esmės trofėjinė medžioklė Afrikoje yra praktiškai vienintelė efektyvesnė priemonė užtikrinti, kad visi plotai nebūtų paversti dirbama žeme, kurių savininkams leidžiama nušauti bet kokį užklydusį laukinį gyvūną.

Tad jei norite ir toliau medžioti, pasirašykite dėl medžioklės ateities, signforhunting.com

Šaukite pro šalį!
Linda Dombrovska

Gruodžio mėnesio numerį galima rasti internete!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.