Patirtis

Partrenktas briedis. Rezultatas – nuplėštas automobilio stogas, išdaužyti langai0

Nuotrauka: iš archyvo

Kaip atrodo automobilis po susidūrimo su briedžiu? Dažniausiai susidūrimo rezultatai yra gana baisūs. Tąkart automobilis net nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medžius, palikdamas ilgą nulūžusių jaunų medžių juostą.

Šį vaizdo įrašą nufilmavę liudininkai nuvyko patikrinti, ar kam nors iš nukentėjusiųjų nereikia pagalbos.

Vaizdo įrašas plinta socialiniuose tinkluose, tačiau įvykis užregistruotas Latvijoje. Deja, daugiau informacijos apie eismo įvykio aukų likimą nėra.

Skaitikite ką daryti, jei kelyje partrenktas laukinis gyvūnas?

Transporto priemonei susidūrus su gyvūnu, reikėtų skambinti skubiosios pagalbos numeriu 112 ir klausyti operatoriaus nurodymų. Jeigu į įvykio vietą atvyks policijos pareigūnai, būtina vykdyti jų nurodymus.

Vadovaudamiesi nustatyta tvarka (Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymu ir Medžioklės taisyklėmis), gavę pranešimą apie autoįvykio metu sužeistą arba žuvusį gyvūną, pareigūnai praneša medžiotojų būrelių ar klubų atstovams, jeigu gyvūnas nukentėjo medžioklės plotuose. Atvykęs į vietą medžiotojas priima sprendimą ar gyvūnui reikalinga veterinarijos specialisto pagalba

Nugaišusiu ar sužeistu laukiniu gyvūnu paprastai pasirūpina į įvykio vietą pagal prižiūrimą teritoriją atvykę medžiotojų būrelio atstovai. Jeigu greitai negali atvykti medžioklės plotų vieneto naudotojo medžiotojas, tai galėtų atlikti ginkluotas policijos ar kitas pareigūnas. Skaitykite toliau

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv