Medžioklės reikmenys

Miško kamerų bandymas: Niteforce ir Spypoint Flex0

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Prekę siūlo internetinė parduotuvė gpro.lt

Visada sakiau, kad su miško kameromis yra kaip su bitėmis. Gerai, jei jos dirba iš karto ir nepriekaištingai, tada pasisekė. Iš patirties sakau, kad kamerai paleisti reikia kokio pusdienio, kol supranti, kaip ji veikia, o tada dar – kad visa sujungtum, prisijungtum prie konkretaus telefono ir gautum vaizdus. Kaskart gavus išbandyti naują miško kamerą, belieka sunkiai atsidusti, ypač kalbant kitokias nei tos, kurios nesiunčia nuotraukų, o tik fotografuoja.

Be to, dabar supaprastėjo kamerų sistemos ir jų konfigūravimo būdas, palyginti su pirmąja kamera, kurią bandžiau su vaizdo siuntimo funkcija (tai buvo daugiau nei prieš dešimt metų), bet vis tiek išlenda problemų. Taigi! Šį kartą išbandžiau dvi kameras: Niteforce ir Spypoint Flex, kurias siūlo skirtingos parduotuvės. Pirmą gavau iš parduotuvės, antrą paprasčiausiai užsisakiau iš didmenininko.

Dvi Spypoint kameros, kurias naudoju iki šiol, veikė be problemų: viena siunčia vaizdus, kita nesiunčia nieko, bet filmuoja labai geros kokybės vaizdo įrašus. Todėl norėjau išbandyti kamerą, kuri siunčia ne tik nuotraukas, bet ir vaizdo įrašus. Šiam tikslui nusižiūrėjau Spypoint Flex. Kitą – Niteforce – kaip naujieną gavau iš gpro.lt.

Abiejų kamerų veikimo principai panašūs, bet turi savų niuansų. Kiekvienai reikalinga sava programėlė funkcijoms keisti, Spypoint nereikia vietinio operatoriaus SIM kortelės, Niteforce – reikia. Spypoint kameros programėlėje taip pat galima matyti ir vaizdo įrašus. Niteforce filmuoja, rodo, kad vaizdo įrašų yra, o juos galima išimti iš SD kortelės. Pirmajai kamerai nemokamai programėlėje galima gauti šimtą nuotraukų per mėnesį, Niteforce nemokamai suteikia 500 nuotraukų, o tada iš debesies jos po penkių dienų ištrinamos.

Niteforce kamera neturi papildomų mokesčių už programėlę, tik reikia mokėti už SIM kortelę. Aš naudojau mobiliojo ryšio SIM kortelę, skirtą ir internetui, ji kainuoja kelis eurus per mėnesį. Štai Spypoint bazinis planas kainuoja penkis JAV dolerius ir užtikrina 250 nuotraukų per trisdešimt dienų. Besinaudojantiems Insider Club parinktimi, kainuojančia beveik 80 eurų per mėnesį, kitiems planams bus taikoma 20 proc. nuolaida. Piniginiu požiūriu Niteforce yra palankesnė, tai faktas. Bet reikia turėti omenyje – jei atkeliaus gera šernų banda, tai Spypoint nemokamos šimtas nuotraukų baigsis per dvi dienas.

Abiejų kamerų vaizdai yra labai geros kokybės, vaizdo įrašai taip pat gana pakenčiami. Abi kameros nuotraukas siunčia su apytikriai 40 sekundžių vėlavimu, gal kiek daugiau. Abiem reikia geros interneto aprėpties. Jei zona bloga, tai ir kameros nelabai veiks, tai ypač pasakytina apie Niteforce.

Niteforce kameros nuotraukos

Bandymas

Abiejų kamerų bandymą pradėjau optimistiškai, nes kas gali nutikti ne taip? Iš karto pasakysiu : perkant Micro SD kortelę Spypoint kamerai reikia atsižvelgti į tai, kad jos talpa neturi būti didesnė nei 32 GB. Niteforce turi savo originalią SD kortelę, kurios nereikėtų keisti. Na, nepažiūrėjau, įdėjau į Spypoint kamerą ir… viską „užkabinau“. Kamera išėjo iš proto ir nebepasitaisė net po to, kai iš Spypoint garantinės tarnybos gavau informaciją, kaip viską nustatyti iš naujo. Neliko nieko kito, kaip siųsti kamerą gamintojui.

Kol dar nebuvau išsiuntusi, paėmiau kitą užsakytąją ir ji taip pat pakibo, nors SD kortelė buvo tinkama. Šiuo kartu neveikė registracijos QR kodas. Visą laiką mėtė kažkokią klaidą. Galų gale nusiunčiau gamintojui abi kameras. Jos buvo suremontuotos per dvi savaites, po to pradėjo veikti pirmuoju bandymu visiškai be jokių problemų. Taip naujoji kamera buvo padėta šalia Niteforce kameros druskos laižykloje dviem savaitėmis vėliau nei planuota. Kaip tik pasitaikė viena stirna, pasiruošusi sudalyvauti bandyme, ir per tris dienas prisiuntė man šimtą nuotraukų.

Su Niteforce kamera buvo panašiai, bet ne visai. Viską sudėjau, sujungiau. Dar sugebėjau vietinę SIM kortelę į kamerą kažin kur įkišti, galų gale išžvejojau ir įdėjau teisingai, programėlėje prijungiau kamerą QR kodu, bet… nieko neįvyko. Visi rodikliai rodė 0! Nuotraukų nesiuntė, jokių gyvybės ženklų nerodė. Liko tik važiuoti su kamera atgal į parduotuvę, kur visos problemos buvo greitai išspręstos ir kamera buvo paleista. Nežinau, kas buvo ne taip, bet turbūt reikėjo specialisto prisilietimo. Taigi vienas svarbus dalykas perkant kamerą ar bet kurį kitą prietaisą – koks bus aptarnavimas po pardavimo. Ar pardavėjai kameras remontuos, ar keis, jei kils problemų, ar bandys problemas išspręsti? Priešingu atveju pinigai bus išleisti, o kamera neveiks.

Paskui kameros veikė ir fotografavo, bet kažkaip atrodė, kad su delsa. Viena kamera užfiksavo stirnos jauniklį, kita – ne, nors abu prietaisai buvo padėti vienas po kitu. Spypoint vienu momentu pradėjo siųsti nuotraukas su kelių valandų vėlavimu, bet tada supratau: nustatymuose sureguliuota, kad kamera sinchronizuojasi šešis kartus per dieną. Abiejų kamerų programėlėje galima pažaisti su nustatymais pagal konkrečią situaciją ir poreikius.

Abi kameros veikia, funkcionalumas panašus, tik turi savų niuansų. Spypoint naudoti yra brangiau, tai faktas. Reikia pastebėti, kad iki šiol su Spypoint kameromis ilgalaikių problemų nekildavo, Niteforce dar kurį laiką reikia išbandyti. Panaudojus kameras ilgesnį laiką paaiškėjo, kad Niteforce iš tiesų yra pigesnė. Už Spypoint per mėnesį reikia mokėti iki 10 eurų, jei nori, kad kamera siųstų nuotraukas. Jei siųsti nereikia, tai galima apsieiti ir su tuo šimtu nemokamų, nes, kaip paaiškėjo, kamera fotografuoja net ir tada, jei nuotraukų daugiau nebesiunčia.

Specifikacijos

Spypoint Flex

Nuotraukų skiriamoji geba: 33 MP
Vaizdo įrašų skiriamoji geba: 1080 p
Maitinimas: 8 AA baterijos (į komplektą neįeina)
Išorinė srovė DC: 12 V
Pridėta SIM kortelė: Dual SIM, iš anksto suaktyvinta
Atminties kortelė: Micro SD2 iki 512 GB (nepridėta) (64 GB kortelė neveikė)
Programėlė mokama, jei siunčiamasi daugiau nei 100 nuotraukų
Kaina: 359 Eur, su nuolaida – 289 Eur (gpro.lt)

Niteforce Concept

Tinklas: 4G LTE (3G ir 2G palaikymas)
Vaizdų skiriamoji geba: 20 MP (8 MP, 4 MP)
Vaizdo įrašų skiriamoji geba: HD (720P), 30 kadrų / s
Vidinės baterijos: 8 vnt. 1,5 V AA šarminių baterijų (nepridėta)
Išorinis maitinimo įvadas: yra (12 V)
Micro SD atminties kortelė: 2–32 GB
Programėlėje nuotraukų saugojimas mokamas, jei saugoma daugiau nei 500 nuotraukų
Kaina: 289 Eur, su nuolaida – 228 Eur, yra rinkinių (gpro.lt)

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv