Medžioklės reikmenys

380 eurų už kinišką… Ne, už vokišką German Precision Optics taikiklį! GPO Spectra 7,5x50i taikiklis0

German Precision Optics (GPO) – viena naujausių įmonių medžioklės ir sporto taikiklių bei įrangos rinkoje, jos produkciją Latvijoje siūlo įmonė Ieroči. GPO dizainas ir techniniai sprendimai kuriami Vokietijoje, o produkcija eksportuojama į šešiasdešimt šalių. Pagrindiniai vartotojai yra Europos ir JAV medžiotojai.

Įmonė įkurta 2015 metais, o jos misija, pasak įmonės vadovų, yra ne tiesiog tapti dar vienu dideliu prekių ženklu, bet pasiūlyti plačiausią prekių asortimentą visoms medžioklės situacijoms pagal medžiotojų perkamąją galią.

Viena didžiausių kategorijų, žinoma, yra optiniai taikikliai, kur kiekvienas medžiotojas ras sau tinkamą pasiūlymą. Kainos įvairios. Gamintojas pagalvojo apie kiekvieno poreikius ir siūlo taip pat ir ekonominės klasės taikiklius. Išlaidas sumažinti galima pasirinkus atitinkamas technologijas, tik jokiu būdu netaupant kokybės sąskaita.

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Ekonominės klasės taikiklis Spectra 7.5×50i

GPO Spectra 1×7.5×50i yra itin kompaktiškas ir lengvas taikiklis, pasižymintis puikiomis optinėmis ypatybėmis, labai geru kontrastu ir nepriekaištingu veikimu prieblandoje. Dėl lęšio, tinkamo matymo lauko, akių reljefo ir apšviesto G4i taikymosi tinklelio jis idealiai tinka medžioklei tykant.

Taikiklis turi fiksuotą 7,5 karto didinimą, kurio pakanka sėkmingam šūviui iš 150 metrų, pavyzdžiui, medžiojant stirniną. Tai, žinoma, riboja galimybes, nes naudoti šio taikiklio medžioklėje su varovais praktiškai neįmanoma, bet medžioklėje tykant bus visai gerai. O dar už tokią kainą!

GPO Spectra 7,5x50i

Taikiklio veikimas medžioklėje buvo vertinamas apšvietimui keičiantis nuo ryškios saulės iki visiškos sutemos. Saulei pašvietus į objektyvą atspindžio praktiškai nebuvo ir niekas netrukdė stebėti objektų. Vakaro prieblandoje gyvūnai, pavyzdžiui, stirninas, buvo matomi labai aiškiai. Negalima teigti, kad sutemus šis taikiklis rodytų žymiai ryškesnį vaizdą, jis buvo tikrai aiškus, o ryškumas puikus.

Taikiklio pavadinime yra raidė i, o tai reiškia, kad prietaisą papildo raudonasis taškas. Jis įsijungia paprasčiausiai pasukus apšvietimo reguliavimo svirtelę, kur 8 yra ryškiausias taško apšvietimas, tačiau tuomet visas optikos vidus apšviečiamas raudonai. Taikymosi tinklelis yra patogus ir aiškus, tiesa, centrinis taškas yra pakankamai didelis, kad 100 metrų atstumu uždengtų juodą tašką šautuvo taikinio viduryje. Bet jei jau abu taškai sutampa, tada tiesiai į dešimtuką!

Kas dar… Taikytis fiksuotu didinimu reikia išmokti, priprasti, bet bendrai optika tikrai nustebino kokybe ir aiškiu medžioklės objekto vaizdu. Puikus sprendimas ieškantiems ekonominės klasės taikiklio.

Specifikacijos
Didinimas: 7,5 k.
Lęšis: 50 mm
Matymo laukas: 5,1 m
Paralakso kompensavimas: 100 m
Raudonasis taškas
Dioptrijų reguliavimas
Svoris: 615 g
Taikymosi tinklelis: G4i

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv