Patirtis

LMD pateikė savo pasiūlymus AKM plitimo šernų populiacijoje valdymo planui0

Nuotrauka: Gabor Veber, unsplash.com

VMVT , 2021.01.04

Į Jūsų 2020.12.14 „DĖL 2021–2025 METŲ AFRIKINIO KIAULIŲ MARO PLITIMO ŠERNŲ POPULIACIJOJE VALDYMO PLANO PATVIRTINIMO“
Kategoriškai nesutinkame su tokiu įsakymu.

1. Šiuo metu nėra jokio AKM atvejų pagausėjimo, reikalaujančio radikalių priemonių.

2. P. 9.3, kur sakoma, kad medžioklės plotų vienetų naudotojai turi „aktyviai“ dalyvauti ir „uoliai“ vykdyti VMVT reikalavimus, kas yra objektyviai nepamatuojama, tik suteikia pagrindo kontroliuojančioms institucijoms savaip traktuoti MPV naudotojų veiklą.

3. P. 10.3, gal galite nurodyti šalį, kurioje buvo likviduotas AKM uždraudus šernų šėrimą, ar bet kokiu kitu būdu ? Visur laikoma, kad šernų šėrimas sulaiko juos toje vietovėje, jie mažiau migruoja ir daro mažesnę žąlą žemės ūkiui.

4. Visas IV skyrius yra neadekvatus.
4.1 P. 12. Iš kur imsis tie „ekspertai“ ? Kas , ir kokiu pagrindu suteiks jiems tokią kvalifikaciją ?
4.2 P. 13. Radus vieną užsikrėtusį šerną, norite uždaryti bet kokią medžioklę 20 000 ha ( kas gali užimti iki 5 MPV ), kai nėra jokio AKM augimo, o tik atsitiktiniai atvejai. Kodėl tada po mišką gali neribotai vaikščioti miškininkai, uogautojai, grybautojai, šiaip besiilsintys piliečiai ? Kaip pagal vieną šerną galima nustatyti ar AKM plitimas didėja ar mažėja ?
4.3 P. 17. Rašoma: „leisti Ekspertų grupės apmokytiems medžiotojams medžioti arba gaudyti šernus …“. Kokia bus tų „mokymų“ programa ? Kokia „ekspertų“ kvalifikacija ? Jie pasakys kažką daugiau negu medžiotojas išmoko apie šernų medžioklę medžiotojų kursuose ? Tie „apmokyti“ „ekspertų“ medžiotojai turės medžioti visoje 200 km2 teritorijoje ? Tai prieštarauja Medžioklės įstatymui ir Taisyklėm.

Posted by Lietuvos medžiotojų draugija on Piektdiena, 2020. gada 3. janvāris

5. Panašu i VMVT norą gauti papildomą finansavimą savo neadekvačiam priemonių planui, kuris neturi jokio mokslinio pagrindo ir prieštarauja sveikam protui.

6. Mūsų nuomone, kai Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai savo pseudomokslinių pažadų dėl AKM įvykdyti nepavyks, savo nesėkmes VMVT suvers „sabotuotojams“ medžiotojams.

7. Prašome per 3 darbo dienas mums pateikti į lietuvių kalbą išverstą Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro valdymo strategiją, pateiktą Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato 2020-04-29 darbiniame dokumentą Nr. SANTE/7113/2015-Rev.12, kuris minimas jūsų projekte, kad jūsų Planas parengtas atsižvelgiant į Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro valdymo strategiją.

Prašymas teikimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo „5 str. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldos institucijos, įstaigos, įmonės ir organizacijos tarp savęs susirašinėja valstybine kalba“, kas apima ir susirašinėjimo priedus. Aplinkos ministerija VMVT negali neturėti šio dokumento lietuvių kalba, nes toks elgesys pažeistų valstybinės kalbos įstatymą.

Susiję straipsniai

LMD Valdybos pirmininkas Gediminas Vaitiekūnas

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.