Patirtis

Medžiotojų naujienos. Sausis0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Lietuvos medžiotojų draugija

Aplinkos ministro 2020 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. D1-603 sudaryta darbo grupė pasiūlymams dėl medžioklės saugomose teritorijose reguliavimo įvertinti ir pasiūlymams dėl Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių papildymo Aplinkos ministerijai suformuoti.

Darbo grupei buvo pateiktas Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos padalinių paruoštas dokumentas (darbo grupei siūlomi aptarti reikalingi medžioklės apribojimai „Natura 2000“ teritorijose ir kai kuriose nacionalinėse saugomose teritorijose), kuriame išvardyta 110 saugomų teritorijų su medžioklės apribojimų pasiūlymais (pvz., kanopiniai žvėrys nešeriami ir nejaukinami, nemedžiojama medžioklės būdu varant su šunimis, nemedžiojami kiškiai ir t. t.).

LMD aktyviai dirba darbo grupėje, diskutuoja, gilinasi į teisės aktus, teikia pasiūlymus, bando sušvelninti ir sumažinti perteklinius Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) ir Aplinkos apsaugos agentūros reikalavimus dėl teritorijų dydžio ir medžioklės ribojimų terminų ir teritorijų, reikalauja, kad būtų konkrečiai nustatytos bei pažymėtos natūroje ir www.geoportal.lt saugomų teritorijų, radaviečių ir augaviečių ribos.

Taip pat siekiama, kad į saugomų teritorijų ribų ir medžioklės ribojimų konkrečiose saugomose teritorijose nustatymus būtų įtraukti vietiniai medžioklės plotų naudotojai, o procesui vadovautų ne VSTT administracijos, o mokslo institucijų atstovai. Manoma, kad valstybė, pareiškusi apie kažko saugojimą, turi atlikti saugomo turto apskaitą, nes dabar „labai saugo“, bet nežino, kiek tų saugomų rūšių (lūšių, ūdrų) Lietuvoje yra.

Lietuvių skalikų augintojų sąjunga

Lietuvių skalikų augintojų sąjunga (LSAS), siekdama tarptautinio veislės pripažinimo, deda daug pastangų, kad veislė atitiktų Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) reikalavimus. Atsakingų FCI atstovų manymu, lietuvių skalikų veislė turi atskirai veislei būdingų bruožų, todėl išpildžius atitikties reikalavimus bus pripažinta tarptautiniu lygiu. Šiuo metu dar trūksta atliktų displazijos tyrimų rezultatų.

Komisijai reikia pateikti ne mažiau kaip 50 displazijos tyrimų sertifikatų. Šiuo metu ištirta 40 šunų. Todėl LSAS lietuvių skalikų augintojų prašo prisidėti siekiant veislės pripažinimo tarptautiniu lygiu ir atlikti displazijos tyrimus. Dėl platesnės informacijos prašoma susisiekti su LSAS prezidentu Ričardu Barzdeniu tel. 8 682 39763.

Nors Lietuva ir gyveno karantino sąlygomis, LSAS gali pasidžiaugti penkiais 2020 m. įvykusiais renginiais: kovo 7 d. vyko Lietuvių skalikų žiemos kompleksiniai bandymai, rugpjūčio 29 d. – Respublikinė klubinė paroda, rugsėjo 19 d. – Lietuvių skalikų kompleksinės varžybos, spalio 10 d. – Lietuvių skalikų porų kompleksinės varžybos ir 13-ojo LSAS gimtadienio minėjimas. Spalio 3 d. LSAS atstovai su savo augintiniais dalyvavo Kauno medžiotojų sąjungos organizuotoje medžiotojų šventėje, kurioje pristatė nacionalinę veislę visuomenei. Kiti numatyti renginiai neįvyko dėl šalyje paskelbto karantino.

Susiję straipsniai

LSAS nariai visada mielai dalyvauja parodomosiose medžioklėse su lietuvių skalikais. Šie metai nėra išimtis. Jei yra medžiotojų, norinčių pasikviesti lietuvių skalikus į parodomąją medžioklę ar kitą kultūrinį renginį, prašoma registruotis pas LSAS prezidentą Ričardą Barzdenį.

Numatomų LSAS renginių 2021 m. tvarkaraštis:

Kovo 6 d. Lietuvių skalikų kompleksiniai bandymai
Kovo 21 d. Lietuvių skalikų Aukštaitijos regiono paroda ir kompleksinės varžybos
Gegužės 1 d. Lietuvių skalikų Žemaitijos regiono paroda
Gegužės 8 d. Lietuvių skalikų varžybos kraujo pėdsaku
Rugpjūčio 28 d. Lietuvių skalikų respublikinė paroda
Rugsėjo 18 d. Lietuvių skalikų kompleksiniai bandymai
Spalio 9 d. Lietuvių skalikų porų kompleksinės varžybos

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.