Medžioklės reikmenys

Hanwag – medžiokliniai batai su keičiamomis atsarginėmis dalimis0

Nuotrauka: Emilija Mariševa

Hanwag yra batų gamintojas, kurio ištakų reikia ieškoti Vokietijoje, Bavarijoje. Prekių ženklo asortimente yra batų, skirtų tiek medžioklei, tiek žygiams ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje. Šiuos batus siūlo įmonė Jahipaun, todėl nuvykome į parduotuvę apžiūrėti iš arti ir pabandyti įbristi su jais į kokią pusnį. Šiuo atveju palyginsime du modelius: Tatra II Wide GTX ir Tatra Light GTX.

Tatra II Wide GTX batai

Parduotuvės atstovo teigimu, pagrindinė šio modelio savybė atsispindi jo pavadinime – Wide (iš anglų k. – platus). Šie batai yra šiek tiek platesni už kitus modelius, todėl tiks turintiems plačią pėdą, tačiau nepaisant to, jie vis tiek atrodo palyginti siauri. Vizualiai atrodo visai klasikinio stiliaus medžiokliniai batai su Gore-Tex membrana. Jie turi neslidų Vibram išorinį padą su ryškiu protektoriumi, kuris būtent žiemą pastebimai gerina sukibimą su grindiniu. Batų nosis ir padai apdoroti tvirta papildoma medžiaga, apsaugančia nuo smūgių.

Dar viena gera savybė – odinis įsiuvas aulo vidinės pusės viršuje. Dėl to koja jausis patogiau, nesitrins ir pernelyg neprakaituos. Varstant batus šiek tiek suglumino papildomas kabliukas ant bato liežuvio, tačiau vėliau išsiaiškinome, kad jis skirtas liežuviui tvirčiau fiksuoti ir kad vaikštant jis neslystų į šoną. Kartais labai erzina, kai apsiavęs aulinius ir pradėjęs vaikščioti po kurio laiko pajunti, kad vienas batas suvarstytas tvirčiau nei kitas arba jo apačia pernelyg atsilaisvino. Hanwag sugalvojo variantą, kaip pritvirtinti raištelius bato apačioje, kad nereikėtų kiekvieną kartą varstyti iš naujo. Konkrečiai – viena kabliukų pora yra nulenkiama. Jie prispaudžia raištelius prie bato, todėl bato apačioje juos galima vieną kartą suveržti iki reikiamo tvirtumo ir užfiksuoti.

Hanwag batai

Light GTX batai

Šį modelį būtų galima pavadinti medžioklės su varovais stiliaus modeliu dėl ryškių elementų, nors jis tikrai tiks ir kitoms medžioklės rūšims. Apsiavus aulinius iš karto galima pajusti, kad jie siauresni nei Wide modelis, tačiau aulinių liežuvio įsiuvo vietoje jie atrodo patogesni, geriau priglunda prie kulkšnies. Šie batai taip pat turi papildomą raištelių kabliuką bato liežuviui fiksuoti, neslystančius Vibram padus, gerinančius sukibimą. Kad būtų patogiau ir kad batai būtų atsparesni smūgiams, vidurinė batų pado dalis pagaminta iš poliuretano.

Deja, laikui bėgant, veikiant drėgmei, karščiui, ultravioletiniams spinduliams, jo mechaninės ypatybės keičiasi. Kai taip atsitiks, gali būti, kad reikės keisti padą. Tiek Light GTX, tiek Tatra II Wide GTX modeliams keitimo paslaugą teikia pats gamintojas. Viskas, ką reikia padaryti batų savininkui, – susisiekti su kuriuo nors iš oficialių Hanwag pardavėjų. Batai bus nusiųsti į gamyklą ir padai bus pakeisti. Ši paslauga kartu su siuntimu galėtų kainuoti apie 100 eurų.

Hanwag pataria, kaip tinkamai prižiūrėti medžioklinius batus, kad jie tarnautų ilgai ir patikimai

Saugok, kad ant batų nepatektų naftos produktų! Jei batai susitepa, kuo greičiau juos nuvalyk!
Nepalik šlapių batų automobilio bagažinėje ar plastikiniame maišelyje ir nedžiovink jų prie radiatoriaus ar krosnies! Karštis neigiamai veikia odą, todėl ji ima trūkinėti. Jei jie šlapi, iš vidaus, juos galima prikimšti suglamžyto popieriaus, kad sugertų drėgmę. Nenaudok laikraščio – jo rašalas gali gadinti vidinę membraną.
Apsaugai nuo drėgmės išlaikyti nuvalęs batus ištepk juos odos gaminių priežiūros priemone.
Po kiekvieno naudojimo batus nuvalyk šepetėliu su vandeniu, bet neplauk jų muilu! Vidinę batų pusę valyk kempine ir drungnu vandeniu.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv