Šunys

Lietuvių skalikų gausmas0

Nuotrauka: Rasa Vaitkevičiūtė

Lietuvių skalikų gausmas tai neeilinė medžioklė. Tai tokia medžioklė kuri sukviečia didžiausią būrį vedlių su lietuvių skalikais. Paskutinį kartą tokia didelė medžioklė su nacionaliniais šunimis vyko prieš dvylika metų. Tai iš ties neeilinis Lietuvių skalikų augintojų sąjungos renginys, kurį Biržuvėnuose suorganizavo LSAS narys Ramūnas Dapkevičius.

Tad, š. m. ankstų lapkričio dvyliktosios rytą R. Dapkevičiaus, susirinkusiems pristatė, kad labai simboliška, jog ši medžioklė pradedama nuo susibūrimo Biržuvėnų dvare, kur XX a. pradžioje buvo auginama viena iš paskutiniųjų lietuvių skalikų gaujų. „Šios dienos renginys primena senas lietuvių tradicijas, parodo Lietuvių skalikų galimybes dirbti medžioklėje ir prisideda saugant ir populiarinant mūsų vienintelę lietuvišką šunų veislę.“ – kalbėjo R. Dapkevičius.

Šventėje dalyvavo 13 vedlių su skalikais, viso 20 lietuvių skalikų. Šventei surengti net trys medžiotojų klubai Luokė, Germantas ir Šatrija sujungė savo miškus, kad varymai su skalikais būtų dideli ir ilgi… Dalyvavo virš 60 medžiotojų.
Skalikai savo gaudesiu išvarė ir sėkmingai buvo sumedžioti trys elniai, šernas ir lapė.

Susiję straipsniai

„Buvo didelis malonumas organizuoti renginį nes bendraujant su dideliu būriu Lietuvių skalikų augintojų ir net trijų medžiotojų būrelių atstovais neteko susidurti su priešiškai nusiteikusių žmonių nuomonėmis. Visi noriai jungėsi ir padėjo spręsti organizacinius klausimus. Medžioklės dieną nuo pat ryto jautėsi visų didelis susikaupimas, susiklausymas ir pagarba šunininkams. Manau, kad renginys buvo prasmingas, nes tik pasibaigus šiai medžioklei sulaukėme siūlymų organizuoti kitas panašias medžiokles.“ Pasidžiaugė Lietuvių skalikų gausmo 2022“ organizatorius – R. Dapkevičius

Lietuvių skalikų gausmas

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.