Patirtis

Europos Komisija vertino afrikinio kiaulių maro valdymą Lietuvoje0

Nuotrauka: iš archyvo

Šaltinis: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato (SANTE) atstovai audito metu aiškinosi, kaip Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įgyvendina afrikinio kiaulių maro (AKM) prevencijos ir kontrolės priemones.

Institucijos, atsakingos už Europos Sąjungos (ES) politiką maisto saugos ir sveikatos srityse, atstovai audito metu vertino, kaip Lietuvoje vyksta ankstyvas AKM nustatymas vykdant stebėseną, kokių priemonių ir veiksmų imamasi siekiant užkirsti kelią ligos plitimui kiaulių ūkiuose, taip pat kaip prižiūrima ir kontroliuojama, kad liga neplistų iš užkrėstų teritorijų, šernų ligos kontrolės priemonių veiksmingumą. Auditoriai taip pat vyko į VMVT departamentus, lankėsi kiaulių ūkiuose, skerdyklose bei medžiotojų klubuose.

Kaip vieną esminių problemų preliminariose išvadose auditoriai iškėlė tai, kad Lietuvoje daugėja teigiamų atvejų laukinėje faunoje, pastebėta ir didėjanti šernų populiacija. Sprendimas, kaip įvardijo SANTE atstovas, galėtų būti Nacionalinis šernų valdymo planas, kuris padėtų sėkmingiau kovoti su liga.

Susiję straipsniai

Auditoriai taip pat pastebėjo, kad AKM protrūkiai kiaulių ūkiuose yra valdomi efektyviai, taikomos tinkamos priemonės operatyviam židinio likvidavimui. Taip pat paskatino ir toliau tęsti aktyvią informacinę sklaidą su kiaulių laikytojais, medžiotojais kurie duoda pozityvių rezultatų ir reikšmingai mažina biosaugos pažeidimus.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.