Medžioklės reikmenys

Žibintai. Tebūnie šviesa!0

Nuotrauka: iš archyvo

Kaip bet kokioje prekių grupėje, su žibintais irgi tas pats – vieni gali kainuoti tik 5 eurus, o kiti – beveik 100. Kišeninis žibintuvėlis medžioklėje kartais labai svarbus, todėl šis kainų skirtumas gali gluminti. Kas nors galbūt pasakys – man užtenka ir 10 eurų vertės žibintuvėlio, šviesa juk ta pati! Kuo skiriasi pigus žibintas nuo brangaus, kokiais kriterijais vadovautis, kokių yra sprendimų? Apžvelgsime keletą jų įvairioms reikmėms.

Kuo skiriasi brangus nuo pigaus?

Skiriasi ne tik kaina, reikia atkreipti dėmesį į kelis kriterijus. Žibintas arba kraunamas, arba į jį dedamos baterijos. Vis daugiau gamintojų siūlo įkraunamų žibintų. Ir šis sprendimas turi trūkumų, bet ekonomine prasme pigiau krauti, o ne amžinai keisti baterijas.

Mūsų dėmesio centre – trys skirtingų kategorijų kišeniniai žibintuvėliai.

Philips SFL4010/10

Metalinis LED žibintuvėlis su galingu šviesos diodu – 0,5 W (45 liumenai). Neperšlampantis, atsparus smūgiams, LED veikia 50 000 valandų – yra ką lyginti su standartine lempute! Philips SFL4010/10 kainavo apie 10 eurų, jį anksčiau buvo galima įsigyti bet kokiame prekybos centre. Dabar jo jau nebematyti, bet pravers lyginant pigius sprendimus su brangesniais. Šiam žibintuvėliui reikia trijų AAA tipo baterijų.

Philips SFL4010/10
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Яркий Луч G20 Gryphon

Kompaktiškas, lengvas, 600 liumenų (lm) žibintuvėlis, kurio šviesos spindulio ilgis 250 m, maksimalus veikimo laikas 6 val., originali įkraunama baterija. Krovimo laikas – apie 2 val. Metalinis veidrodinis šviesos reflektorius, nedūžtantis stikliukas, keičiami režimai pasukant patį korpusą. Reguliuojamos trys pozicijos: 100 proc., mirksinti ir 20 proc. – 120 lm spindulys. Žibintuvėlis 14 cm ilgio. Jo kaina 2014 metais buvo apie 100 eurų, naudoju jį iki šiol, bet baterija pamažu pradeda silpti.

Яркий Луч G20 Gryphon
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Mactronic Black Eye 1100

Nedidelis 1100 lm žibintuvėlis, kurio šviesos spindulio ilgis 245 m, maksimalus veikimo laikas 100 val., įkraunamas USB laidu. Krovimo laikas – apie 4 val. Tvirtu laikikliu žibintuvėlį galima pritvirtinti prie diržo. Taip pat komplekte yra krepšelis ir krovimo laidas. Paskutinių nustatymų atmintis, baterijos galios indikatorius, krovimo apimties indikatorius. Keli režimai: 100 proc. (1100 lm) veikia 2 val., 60 proc. (600 lm) veikia 3 val., 20 proc. (200 lm) veikia 30 val., 2 proc. (15 lm) veikia 100 val., mirksintis režimas veikia 1,5 val. Režimai reguliuojami atskiru mygtuku ant korpuso. Ilgis 14,2 cm, svoris 124 g. Naudojamas vieną sezoną, kaina apie 75 eurus, pirkau iš Tehnoturg.ee.

Mactronic Black Eye 1100
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Funkcijų palyginimas

Patogiausia žibintuvėlį krauti paprastu USB laidu, nes jį galima pasiskolinti iš bet kokio prietaiso, taip pat žibintuvėlį galima efektyviai įkrauti automobilyje ar nuo išorinės baterijos. Kai kurie modernūs žibintai patys yra tarsi išorinė baterija. Žibintuvėlis su baterijomis irgi patogus, tik reikia nepamiršti, kad jas reikės pirkti. Šia prasme Яркий Луч yra nepatogiausias, nes jo baterijai krauti reikia specialaus kroviklio, jungiamo prie maitinimo lizdo. Kad įkrautumėte automobilyje, reikės specialaus adapterio. Jeigu kroviklį pamiršite namuose ir žibinto būsite neįkrovę, jo iš krepšio galite net netraukti.

Lyginant Яркий Луч ir Mactronic, nors pirmojo šviesos spindulys nurodytas 250 m, t. y. penkiais metrais daugiau, nei rašoma Mactronic specifikacijose, praktikoje pastarojo rodikliai geresni. Black Eye pluoštas glaudesnis, tikslesnis ir ne toks išsiliejęs kaip Яркий Луч.

Išvaizda šie du žibintuvėliai labai panašūs. Skirtumas – specialus Black Eye laikiklis, kuriuo žibintą galima pritvirtinti prie diržo, o tai yra nemažas pliusas. Taip pat Black Eye žibinto ryškumą reguliuoti daug patogiau nei rusų gaminio, nes užtenka nykščiu patogiai paspausti vieną mygtuką.

Mygtukas nedidelis ir su pirštinėmis jį greičiausiai bus sunku rasti, bet šis sprendimas daug lengvesnis nei sukioti žibinto priekį (mat sukti reikia dviem rankomis, o jeigu vienoje laikote šuns pavadį ar ginklą, tai reguliuoti Яркий Луч tampa kone neįmanoma). Lyginant abu brangesnius žibintuvėlius su pigiuoju Philips, už 10 eurų gaunate visišką minimumą be jokių papildomų stebėjimo galimybių: šviesos spindulio ilgis nereguliuojamas, o įžiūrėti galite tik takelį už kelių metrų.

Kalbant apie žibintuvėlį medžiotojo kuprinėje, labai svarbus svoris. Medžiotojams ir žibintuvėlių spalva yra didelis minusas, nes juodą prietaisą labai lengva pamesti, jeigu jis tamsoje neįjungtas nukristų ant žemės. Norėtųsi ryškesnės spalvos.

Žibintai kitoms reikmėms

Stovyklavimui – Mactronic ACL0021 WARLOCK

Labai patogus ir funkcionalus daiktas, jeigu reikia šviesos palapinėje, prie medžiotojų namelio, per pikniką ar bet kur miške. Žibintas gana galingas – 420 lm, bet šviesos pluoštas neskirtas kam nors stebėti tolumoje. Kraunamas USB laidu, yra keli šviesos režimai – nuo ryškaus iki blyškaus, taip pat yra mirksinčios šviesos režimas, naudojamas prireikus pagalbos. Pagal gamintojo specifikacijas, maksimaliu režimu žibintas veiks 7 valandas.

Taip pat ant žibinto yra kabliukai, kuriais jį galima kur nors pakabinti ar pritvirtinti, pavyzdžiui, prie palapinės lubų. Žibintą patogu įsidėti į kuprinę ar laikyti automobilyje – svoris 315 g. Kaina – apie 60 eurų. Pirktas iš Tehnoturg.ee.

Mactronic ACL0021 WARLOCK
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Universalus šviestuvas – Würth Ergolight

Susiję straipsniai

Tai daugiafunkcis šviestuvas, leidžiantis tiek žiūrėti į tolį, tiek apšviesti darbo vietą ar palapinę. Įrenginys neperšlampamas, jo pagrindas su magnetu, pritvirtinus galima reguliuoti kampą, LED lemputės, du tvirtinimo kabliai ir dirželiai, kilpos rankoms. Šviesos srautas 70 lm, krovimo laikas apie 4,5 val., veikimo laikas apie 7 val. Kaina – apie 35 eurus, bet naudosite ilgai. Galima naudoti ieškant laimikio, o paskui apšviesti jo apdorojimo vietą. Ergolight sukurtas kaip darbinis žibintas, bet tiks ir medžioklei.

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.