Patirtis

Vilkai papjovė 31 danielių1

Nuotrauka: iš archyvo

Rokiškio rajone į danielių aptvarą pakliuvę vilkai papjovė 31 gyvūną. Daugiausia žuvo jauniklių ir patelių, papjautas ir vienas patinas pirmaisiais ragais. Žala itin didelė.

„Atvykome į aptvarą ir negalėjome suprasti, ką matome. Kelis gyvūnus vilkai apdraskė ir apkandžiojo, kitus tiesiog papjovė. Ilgai tyrėme pėdsakus, svarstėme plėšrūnų pastebėjimus, konsultavomės su mokslininke Renata Špinkyte-Bačkaitiene apie pastebėtus požymius“, – pasakojo patyręs medžiotojas, Lietuvos safario klubo narys Aidas Stainys.

Aptvaras yra kaimo vietovėje, bet netoliese klaidžiojančių šunų nepastebėta, o vilkų kaip tik vis daugiau. „Anksčiau tokiuose plotuose vilkų visai nebuvo, bet jau kelerius metus jų daugėja. Ir netoli danielių aptvaro, kur plėšrūnai vakar pasisvečiavo, pastebėta vilkų“, – sako medžiotojas.

Susiję straipsniai
Danieliai papjauti

A. Stainys daugybę metų skyrė vilkų elgesio tyrimams, jis yra profesionalus vilkų kvieslys ir aktyviai padeda tvarkant jų populiaciją Lietuvoje. Jis pripažino, kad toks elgesys pavasarį vilkams nebūdingas. „Dabar gamtoje tyliausias metas. Galbūt aptvare apsilankė jauni vilkai. Kodėl papjovė tiek daug danielių? Galbūt kalta plėšrūnams būdinga psichozė patekus į nesaugomų gyvūnų kaimenę. Danieliai irgi nemoka pabėgti nuo plėšrūno. Mūsų rajono medžiotojų klubai kelerius metus kūrė danielių populiaciją plotuose, bet pasirodžius vilkams visas darbas nuėjo veltui“, – apgailestauja medžiotojas.

Užsiprenumeruokite ir spustelėkite pranešimo varpo ženklelį mūsų kanale „Youtube!“!

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.