Patirtis

Valė kantone Šveicarijoje nori sumedžioti 7 iš 13 vilkų gaujų0

Nuotrauka: unsplash.com

Šaltinis: natuerlich-jagd.de

Šveicarijos Valė kantonas nori ateityje aktyviai reguliuoti savo vilkų populiaciją, todėl pateikė prašymą išimti iš populiacijos septynias iš trylikos vilkų gaujų.

Valė kantono Saugumo, įstaigų ir sporto departamentas (DSIS) parengė aktyvią vilkų populiacijos reguliavimo strategiją, siekdamas įgyvendinti naująjį laukinių žinduolių ir paukščių medžioklės ir apsaugos (ŽPMA) reglamentą, kas įsigalioja 2023 metų gruodžio 1 dieną. Valė kantonas kreipėsi į Federalinę aplinkos tarnybą, kad būtų leista visiškai sumedžioti septynias vilkų šeimas. Tai reiškia, kad bus leista pašalinti iš populiacijos 34 iš 90-120 vilkų.

„Proaktyvi reguliavimo strategija“

DSIS kantono strategiją, skirtą aktyviam vilkų populiacijos reguliavimui, sukūrė Medžioklės, žvejybos ir laukinės gamtos departamentas (MŽLGD). 2023 m. lapkričio 15 d. Valė kantonas Federalinei aplinkos tarnybai (FAT) pateikė prašymą dėl aktyvaus vilkų populiacijos reguliavimo. Planas, kurį Federalinė taryba priėmė 2023 m., leidžia aktyviai reguliuoti vilkų populiaciją rudenį ir žiemą. Plėšrūnus galima medžioti, jei jie sukelia problemų ūkio gyvūnams. Valė kantono tikslas – sumažinti gyvūnų ir žmonių konfliktus.

Pateikta užklausa visiškai pašalinti septynias gaujas

Kantono prašymas apima visišką septynių iš dabartinių 13 vilkų gaujų (Nanz, Augstbord, Hérens-Mandelon, Le Fou-Isérables, Les Toules, Les Hauts-Forts ir Chablais rajonose) pašalinimą Valė. Tai prilygsta maždaug 34 vilkams iš visos 90–120 individų populiacijos. Plano igivendinimas gali užtrukti keletą metų.

DJFW paankstino reglamento įgyvendinimą, kad jis galėtų būti taikomas nuo 2023 m. gruodžio 1 d. iki 2024 m. sausio 31 d. Tačiau aktyvus reguliavimas gali prasidėti tik gavus patvirtinimą.

Kantono teisėsaugos institucijos susidurs su dideliais iššūkiais, todėl medžiotojai padės valdžios institucijoms leistinose vietose sumedžioti smulkiuosius plėšrūnus (patentas E) ir šernus (patentas S). Kai kurie specializuoti medžiotojai taip pat yra integruoti į Medžioklės paramos grupę (MPG), už kurią yra atsakinga DJFW. Visiems trijuose kantono regionuose registruotiems medžiotojams rengiami specialūs mokymai.

Vilkų gaujos paprastai gyvena ir medžioja dideliuose plotuose, ypač žiemą. Valdžia ragina vietos gyventojus pranešti apie pastebėtus plėšrūnus medžiojamųjų gyvūnų prižiūrėtojams, ypač vietovėse šalia gyvenviečių.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv