Patirtis

Vilkų medžioklė Estijoje verčia gamtosaugininkus baimintis, kad tai gali sunaikinti iki 50 % gyvūnų0

Nuotrauka: unsplash.com

Medžioklės priešininkai bando įtikinti visuomenę, kad moksliniai tyrimai, kuriais grindžiamas populiacijos reguliavimas, yra nepatikimi. Jie pateikia gana įdomių argumentų. Vienas iš jų – medžioklė padarys vilkus žiauresnius ir agresyvesnius žmonių atžvilgiu.

Savo publikacijoje „The Guardian“ įžeidinėja Estiją dėl vilkų naikinimo, medžioklę vadina skerdimu. Minima, kad kiekviena iš trijų Baltijos valstybių kasmet išnaikina dalį savo vilkų populiacijos.

Estijos aplinkos agentūra nustatė 144 skerdimo kvotą (medžiokles limita), teigdama, kad šalyje yra daugiau vilkų, nei leidžia apsaugos planai.

Tartu universiteto vilkų tyrinėtojas Marisas Hindriksonas „Euronews“ sako, kad ji ir kolegos mokslininkai „nėra įsitikinę“ savo duomenimis.

Ji tvirtina, kad vilkų populiacija skaičiuojama remiantis „senamadiškais“ ir „nesistemingais“ metodais, pavyzdžiui, medžiotojų stebėjimais, kurie gali tiksliai neatspindėti vilkų skaičiaus Estijoje.

Tai reiškia, kad kvota gali būti per didelė, o tai dar labiau apsunkins ir taip nykstančias rūšis. „Problema ta, kad mes paprasčiausiai nežinome, kiek yra vilkų“, – sako Hindriksonas ir apskaičiavo, kad išnaikinimas gali sunaikinti nuo 30 iki 50 procentų visos šalies vilkų populiacijos.

Čia reikia pabrėžti, kad Lietuvos ir Latvijos mokslininkai populiacijos būklei ir dydžiui nustatyti naudoja sumedžiotų vilkų audinių tyrimų duomenis, medžiotojų apskaitų rezultatus bei medžioklės reguliavimo institucijų atliktas apskaičiavimus, kuriant bendrą vaizdą. kuri gana tiksliai atspindi padėtį šiose dviejose šalyse.

Valdžia tvirtina, kad vilkų medžioklė reikalinga
„Euronews“ atsiųstame pareiškime Estijos aplinkos agentūra teigė, kad „jos metodika buvo naudojama Šiaurės šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje, Suomijoje ir Norvegijoje“.

„Manome, kad dabartinė metodika yra išsami, objektyvi ir tinkama“, – pridūrė jie.

Nors pastaraisiais metais vilkų skaičius atsigavo, jų bendrą skaičių Tarptautinis vilkų centras laiko „stabiliu/mažėjančiu“. Apskaičiuota, kad jų bendras gyventojų skaičius Estijoje yra 150–300.

Valdžia tvirtina, kad reikia skersti, nes vilkai puola gyvulius, ypač avis, ir ekonomiškai nukenčia šalies ūkininkus.

Estijos aplinkosaugos valdybos (Keskonnaamet) duomenimis, 2022 metais plėšrieji vilkai papjovė iš viso 946 avis.

Šiemet šis skaičius viršijo 1 100, o iki 2023 m. liko kelios savaitės, rašoma pranešime.

Per vieną ypač žiaurų išpuolį ūkyje pietryčių Tartu apskrityje spalį žuvo visas veislinis pulkas, sudarytas iš daugiau nei tuzino avių, o ūkininkas Reinas Mirka Estijos visuomeniniam transliuotojui (ERR) sakė, kad incidentas jam kainavo nuo 15 000 iki 20 000 eurų. Toliau skaitykite The Guardian portale

Pažymėtina, kad Estijoje gamtos draugai jau bandė uždrausti meškų medžioklę. pt klausimas buvo išnagrinėtas teisme ir medžioklės priešininkų reikalavimas buvo visiškai atmestas.

Estijoje yra apie 1000 lokių ir kasmet sumedžiojama +/- 100 plėšrūnų. Šiaurės Baltijos šalyje konfliktai tarp lokių ir žmonių vyksta labai retai, tai specialistai aiškina natūralia žmogaus baime. Tai medžiojamiesiems gyvūnams būdingas įgytas regleksas. Todėl grįžtant prie straipsnyje minimų gamtos bičiulių argumentų, jie, švelniai tariant, rodo žinių stoką gyvūnų elgesio ir instinktų srityje.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv