Patirtis

Apie vilkus Europoje. FACE ragina keisti pagrindinius Europos gamtos apsaugos teisės aktus0

Nuotruka: iš archyvo

Laišką Europos medžioklės ir gamtosaugos asociacijų federacijos (FACE) narių, atstovaujančių septyniems milijonams Europos medžiotojų, vardu pasirašė organizacijos prezidentas Thorbjørn Larsson. Jis paragino Komisijos pirmininką užtikrinti greitus veiksmus kuriant praktines sambūvio valdymo sistemas.

Po pastarųjų konsultacijų dėl vilkų Europoje FACE išsiuntė atvirą laišką Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, ragindama imtis veiksmų. Laiške paskelbta U. von der Leyen iniciatyva pradėti diskusijas (rugsėjo mėnesį) renkant naujausius duomenis ir informaciją apie vilkų populiaciją ir jos poveikį bei kviečiant kuo skubiau imtis veiksmų planuojant ir nustatant būsimas priemones.ūdama Europos Komisijos pirmininke, Ursula von der Leyen turi galimybę ir įgaliojimus spręsti šį klausimą toliau.

Laišką FACE narių, atstovaujančių septyniems milijonams Europos medžiotojų, vardu pasirašė FACE prezidentas Thorbjørn Larsson. Jis paragino Komisijos pirmininką užtikrinti greitus veiksmus kuriant praktines sambūvio valdymo sistemas.

Laiške Thorbjørn Larsson rašo:

“Po pastarųjų konsultacijų dėl vilkų Europoje gautų atsakymų skaičius patvirtina rimtą vilkų poveikį kaimo bendruomenėms. Manome, kad dauguma respondentų į konsultaciją atvyko manydami, kad jų nuomonė iki šiol nebuvo išgirsta, todėl tikriausiai dėl to buvo gauta daugiau nei 90% atsakymų. Dabar raginame jus greitai žengti kitą žingsnį, kad būtų praktiškai įgyvendintos tinkamos sambūvio valdymo priemonės. Sėkmingos valdymo sistemos vis dar prieštarauja griežtam Buveinių direktyvos aiškinimui dėl apsaugos ir neaiškumų bei sunkumų taikant lankstumą.”

FACE generalinis sekretorius Davidas Scallanas apibendrino tai, kas parašyta laiške: “Priežastis, kodėl mes tai darome, yra ta, kad padėtis Europoje tampa kritinė. Mums reikia praktinių sprendimų. Tai taikoma ne tik vilkams. Neseniai patyrėme, kaip greitai situacija su rudaisiais lokiais Suomijoje pasikeitė, o tai iki šiol veikė gerai. Taip yra dėl neaiškumų Europos Komisijos direktyvose dėl griežtos rūšių apsaugos. Prašome trijų sprendimų: 1. Pakeisti Buveinių direktyvos priedus; 2. Patikslinti ES gairės dėl griežtos apsaugos taikymo, kad dokumentas atspindėtų jų principus ir suteiktų realią prasmę naujausiems pranešimams. Visų pirma 2023 m. rugsėjo 4 d. pranešimas apie vilkus Europoje; 3. Įveskite naują požiūrį į vilkų apsaugos būklės įvertinimą. Su tarpvalstybine ekologija. Svarbiausia, kad tai turi būti padaryta greitai, ypač prieš kitus Europos Parlamento rinkimus 2024 m. birželį.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv