Uncategorized

Tyrimas įrodo – drastiškai išaugo vilkų išpuolių prieš šunis skaičius Italijoje0


Italijos vilkas Canis lupus italicus
Italijos vilkas Canis lupus italicus
Nuotrauka: Wikipedia

Vakar (2024-07-01) Italijos Ligūrijos regiono viceprezidentas Alessandro Piana, eidamas žemės ūkio ir medžioklės ministro pareigas, pristatė nerimą keliančią ataskaitą apie vilkų (Italijos vilkas Canis lupus italicus) išpuolius prieš šunis regione. Išsamus tyrimas, kurį atliko Ligūrijos medžioklės federacija, bendradarbiaudama su Italijos nacionaline medžioklės federacija (Federcaccia) ir regiono studijų ir tyrimų biuru. Remiantis duomenimis, surinktais iki 2023 m. rugpjūčio 31 d., Italijoje užregistruota apie 400 patvirtintų vilkų užpuolimo prieš šunis atvejų.

Vilkų populiacija Italijoje smarkiai išaugo

Vilkų populiacijos padidėjimas Italijoje iki maždaug 3 300–3 600 individų ir jų elgsenos pokyčiai, tokie kaip žmonių pažinimas ir patogenų (mirtinų patogenų) plitimas nuo vilkų iki šunų, lėmė dar vieną naują ir nerimą keliantį reiškinį – vilkai vis dažniau laiko šunis savo grobiu.

Vilkai ypač mėgsta pulti ryte ir naktį

Medžioklės asociacijos tyrimas pateikia išsamią šių išpuolių modelio įžvalgą. Dauguma jų atsiranda ryte (60,7%) ir naktį (18%). Daugumą išpuolių įvykdo gaujos (49,4 proc.), o 25,8 proc. – pavieniai vilkai. šunys dažniausiai puolami miško plotuose (52,8 %), izoliuotuose sodybose (24,7 %) ir žemės ūkio įmonėse (15,7 %). Ypač tragiška yra tai, kad beveik 70% užpultų šunų neišgyvena vilkų išpuolių.

Didelė ekonominė žala

Ekonominė žala labai skiriasi, tačiau dažnai siekia nuo 1000 iki 5000 eurų, o kai kuriais atvejais net nuo 5000 iki 10000 eurų. Nepaisant problemos rimtumo, oficialiai pranešama tik apie pusę šių incidentų (53,9 %).

Būtina išsaugoti natūralią vilko baimę žmonėms

Ligūrijos regionas į šį nerimą keliantį pokytį reaguoja sustiprindamas komunikacijos ir švietimo priemones. Pagrindinis tikslas – siekti, kad vilkai nepriprastų prie žmogaus buvimo gamtoje ir taip toliau, kad išsaugotų savo natūralią baimę. Be to, bus suintensyvintas stebėjimas naudojant miško kameras. Tais atvejais, kai vilkai tampa per daug pasitikintys, imamasi tikslinių atgrasymo priemonių. Be to, bus didinamas ir gyvuliams padarytos žalos atlyginimo fondas.

Pristatymas Italijos deputatų rūmams Romoje

Deputato Francesco Bruzzone iniciatyva Italijos medžioklės federacijos (Federcaccia Nazionale) pranešimo apie vilkų padarytą žalą šunims pristatymas vyks rytoj, sausio 9 d., antradienį, nuo 15.00 iki 16.30 val. Romos deputatų rūmų Matteotti kambarije. Šiam renginiui buvo pasirinktas ryškus pavadinimas „Vilkas tarp fantazijų ir realybės“, kuriame, be pavaduotojo Bruzzone, dalyvaus Italijos medžiotojų asociacijos prezidentas Massimo Buconi, vyresnysis koordinatorius ir projekto Isabella Villa mokslinis patarėjas dr. Giorgia Romeo . Šaltinis čia

Renginį turėtų būti galima stebėti tiesiogiai „Facebook“ adresu www.facebook.com/Federcaccia.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv