Patirtis

Siekiant išvengti ligų grėsmės, Kinijoje ribojama prekyba usūrinių šunų mėsa0


Iliustracinė nuotrauka
Iliustracinė nuotrauka
Nuotrauka: unsplash.com

Visai neseniai klausimas, ar barsukas yra valgomas, ar ne, sukėlė nemažą ažiotažą. Vyko daug diskusijų, tačiau faktas yra tas, kad daugelis tautų istoriškai maiste naudojo barsuko mėsą.

Kažką nustebins, bet ir usūrinis šuo taip pat yra valgomas. Azijos šalyse šio gyvūno mėsa tradiciškai naudojama maisto ruošimui. Prieš miegą meškėnas kaupia riebalus, kurių apimtis gali siekti iki 30% jo kūno svorio!

Daugelį metų mokslininkai ir aplinkos apsaugos srities atstovai ragino Kinijos valdžios institucijas riboti laukinių rūšių rinką, kuri kelia grėsmę biologinei įvairovei ir sukuria palankią aplinką zoonozinėms ligoms plisti.

Šiemet raginimas pagaliau išgirstas – gegužės pradžioje įsigaliojo naujas laukinių gyvūnų apsaugos įstatymas. Jis numato papildyti ypač saugomų rūšių sąrašą ir riboti prekybą tam tikrų gyvūnų, įskaitant usūrinius šunis, mėsa.

Daugelis šį sprendimą vertina palankiai, nes jis gali apriboti prekybą mėsa tokių laukinių rūšių, kurių mėsos vartojimas 2002 metais sukėlė sunkaus ūminio kvėpavimo sindromo (SARS) protrūkį ir galbūt turėjo įtakos COVID-19 pandemijai.

Kovo mėnesį 19 biologų iš šešių šalių paskelbė tyrimą, patvirtinantį, kad Uhane nelegaliai parduodama SARS-CoV-2 virusu užkrėsta usūrinių šunų mėsa. Tyrimas patvirtina teoriją, kad šių gyvūnų mėsa buvo prekiaujama ir 2019 metais, kai būtų galėjusi sukelti pandemiją.

Manoma, kad ribojimai gali turėti ir savų trūkumų – minėtos ligos vis tiek galėtų plisti perpildytose kailinių žvėrelių fermose. Kartu sušvelninti reikalavimai dėl usūrinių šunų veisimo nelaisvėje ir laikymo namuose, tikintis užkirsti kelią situacijoms, kai brakonieriai nelegaliai gautus gyvūnus bandytų tiekti į rinką per legalius ūkius.

Kiti prieštarauja šiems pakeitimams teigdami, kad sušvelnintos auginimo sąlygos galėtų nepalankiai paveikti kitų nykstančių rūšių, pavyzdžiui, skujuočių, kai kurių rūšių gyvačių paplitimą. Tokiomis sąlygomis nesąžiningi veisėjai galėtų daug laisviau savo ūkius papildyti laukinėje gamtoje gautais individais.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv