Patirtis

Sausa šaudymo treniruotė. Kas tai?0


Lazerinis šovinis treniruotėms
Lazerinis šovinis treniruotėms
Nuorauka: Emilija Mariševa

Išmokti valdyti svarbius šaudymo į skriejančius taikinius elementus, pavyzdžiui, ginklą, vamzdį, labai daug nereikia. Galima apsieiti be šovinių, be šaudyklos ir net nereikės išlipti iš šiltų šlepečių!

Kam to apskritai reikia?

Daugeliui atrodo, kad peršautas taikinys reiškia sėkmingą tinkamai prieš pat šūvį nukreipto vamzdžio rezultatą, bet taip toli gražu nėra. Daug svarbiau yra tai, kaip ginklo vamzdis nukreipiamas į šūvio vietą. Pavyzdžiui, jei šaudamas į kroserį, arba skersai skriejančią lėkštelę, šaulys netiksliai prisideda prie peties ginklą, t. y. buožė atsiduria prie peties, o vamzdis kaip kitas svirties galas tuo momentu svyra žemyn, taikinio apdorojimo akimirką jis jau nebebūna numatytame aukštyje ir klaidą reikia skubiai ištaisyti. Tai dažnai baigiasi perdėta reakcija, staigiu trūktelėjimu ir šūviu pro šalį.

Šią klaidą galima aiškiai pastebėti šūvį nufilmavus vamzdžio kamera. Vaizdo įraše matyti, kaip šaulys laukia taikinio, jis išskrenda, prasideda judėjimas paskui taikinį ir staiga vamzdžiu tarsi nupiešiama savotiška varnelė žemyn ir vėl aukštyn. Galų gale prašauta pro šalį daugybei taikinių, išeikvota šovinių, nors lemiama klaida iš tikrųjų slypi ne šūvio atlikimo akimirką ir gali būti ištaisyta vadinamąja sausąja treniruote.

Paprastais žodžiais tariant, tokia sausa treniruotė sutaupys pinigų, leis namų sąlygomis išmokti valdyti ginklą, sinchronizuoti vamzdį su taikiniu, kad po to šaudykloje būtų galima koncentruotis į kitus veiksmus, elementarų ginklo valdymą paliekant raumenų refleksams. Šie įgūdžiai pravers ir medžioklėje su varovais, nes dėl jų vamzdis iš karto bus nukreiptas teisinga kryptimi, užuot pirmiau pridėjus ginklą prie peties ir tik tada ieškojus taikinio. Taip bus sutaupoma taikiniui apdoroti ir šūviui atlikti reikalingo laiko ir pats šaulys daug geriau valdys situaciją.

Sausa treniruotė namų sąlygomis

Viskas, ko reikia: lygiavamzdžio ginklo, lazerinio šovinio ir vienos kambario sienos su horizontalia linija. Namuose šį vaidmenį atlikti gali lubų ir sienos sujungimo kampas, tačiau šį kartą demonstravimo tikslais ant sienos užklijuota tamsi lipni juosta. O atitinkamo kalibro lazerinį šovinį galima įsigyti įvairiose medžioklės parduotuvėse. Šis konkretus yra iš Jahipaun asortimento.

Lazerinis šovinys įjungiamas, įdedamas į viršutinį ginklo vamzdį, nes šis yra arčiau akies linijos. Pirmiausia galima pradėti mokytis ginklą tolygiai uždėti viename taške, netraukiant į šoną. Pasirenkamas koks nors konkretus taškas erdvėje, ginklas nuleidžiamas nuo peties ir skruosto, buožę padedant į taikinio laukimo padėtį. Pradžioje ji nuo peties nuleidžiama visai nedaug, tikrai nereikia jos iš karto leisti prie juosmens ar klubo.

Vamzdžiu apytiksliai parodoma į numatytą tašką erdvėje, bet nereikia persistengti su tikslumu. Tada iš šios pradinės padėties ramiai, be staigių trūktelėjimų, buožė tolygiai priartinama prie skruosto ir peties. Pagrindinis tikslas – neleisti lazerinio šovinio taškui nukrypti nuo pasirinkto taško erdvėje. Kad tai pavyktų be vargo, reikės kelių treniruočių, bet tai išmokus galima imtis ginklo pridėjimo prie peties judant.

Lazerinis šovinys įdedamas į viršutinį ginklo vamzdį, nes šis yra arčiau akies linijos
Nuorauka: Emilija Mariševa
Buožė nuo peties ir skruosto nuleidžiama nedaug. Tikrai ne iš karto iki juosmens ar klubų. Vamzdis ir lazeris rodo į pasirinktą tašką
Nuorauka: iš archyvo
Buožė lėtai uždedama ant skruosto ir peties. Lazeris teberodo į pasirinktą tašką
Nuorauka: iš archyvo



Būtent čia bus reikalinga jau minėta horizontali linija ant sienos. Pėdos pastatomos į įsivaizduojamą šūvio padėtį šiek tiek už linijos centro. Šaulys užima pradinę padėtį, kai buožė pridėta prie peties ir skruosto, o vamzdis nukreiptas į linijos pradžią. Dar kartą – buožės pradžioje nereikia nuleisti per žemai. Po to ramiu judesiu traukiama apytikriai išilgai linijos, rodant į ją vamzdžiu, nesustojant uždedamas ginklas ant peties ir skruosto, tęsiamas judesys, paspaudžiamas nuleistukas ir kurį laiką judesys tęsiamas.

Dedant buožę prie peties lazerinio šovinio taškas turi išlaikyti tiesią trajektoriją, neturi žymėti varnelių žemiau ar virš pasirinktos linijos. Atkreipkite dėmesį į tai, kad ginklas po šūvio imitacijos nesustotų, turite pajusti, kaip sukasi viršutinė kūno dalis, ir patikrinti, ar pradžioje pasirinkta kojų padėtis tikrai atitinka realią šūvio vietą. Šis pratimas atliekamas kelis kartus, taip pat keičiant ir judėjimo kryptį – iš dešinės į kairę ir atvirkščiai.

Pradinė padėtis. Buožė nuleista nuo peties ir skruosto, lazeris rodo į linijos pradžią
Nuorauka: iš archyvo
Prasidėjo šoninis judėjimas, buožė atsitraukia nuo peties ir skruosto, bet lazeris vis dar tebėra ant linijos
Nuorauka: iš archyvo


Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv