Medžioklės reikmenys

Prisišaukti, prisicypti, prisišvilpti… Naujienos iš Nordik Predator0


Lapių vilbynes
Lapių vilbynes
Nuotrauka: iš archyvo

Šią prekę siūlo internetinė parduotuvė medeine.lt

Medžioklė kviečiant Baltijos šalyse vis dar ne itin populiari, nors tuo užsiima vis daugiau žmonių. Tai nėra paprasta – įlipti į bokštelį ir tykoti, kartkartėmis patikrinant savo socialinių tinklų naujienas. Kad prisišauktum gyvūną, ypač apsukrų plėšrūną, turi laikytis keleto svarbių sąlygų. Per rują prisišaukti stirniną visai nesunku, jeigu jis vienas, be patelės.

Su lapėmis ir kitais smulkiaisiais plėšrūnais sunkiau, nes reikia užimti tinkamą poziciją, užsimaskuoti ir atsižvelgti į vėjo kryptį. Lapė, ypač atsiliepdama į sužeisto kiškio šauksmą, bandys „įeiti į vėją“, kad užuostų pavojų, todėl dažnai medžiotojas turi elgtis greitai, net žaibiškai. Prekiautojai siūlo įvairių vilbynių, kurių naudojimo principai panašūs, skiriasi daugiausia išvaizda ir medžiaga, iš kurios vilbynė pagaminta. Labai populiarios norvegų medžiotojo Kristofferio Clauseno vilbynės.

Jis siūlo keturias skirtingas vilbynes smulkiesiems plėšrūnams ir vieną stirninams kviesti. K. Clauseno vilbynės išsiskiria ryškiai geltona spalva, o tai geras sprendimas norint šio mažo plastikinio gabalėlio nepamesti. Na, o švedų Nordik Predator siūlo didžiulį įvairių vilbynių asortimentą praktiškai visiems gyvūnams. Be to, daugumą šių vilbynių labai lengva naudoti. Apžvelgsime keletą, kurios galėtų praversti ir Lietuvoje.

Nordik Mouse

Nordik Mouse – paprasta vilbynė, kuria galima skleisti labai tikroviškus graužikų skleidžiamus garsus lapėms ir kitiems plėšrūnams privilioti. Užtenka lengvai įkvėpti ir iškvėpti, dėl to šią vilbynę labai lengva naudoti be didelių pastangų. Vilbynę, jei prireikia, lengva valyti, nes galima padalyti į dalis. Dėl ypatingos formos vilbynę lengva naudoti net nelaikant rankose – galima laikyti ginklą, būti pasirengusiam ir pasirodžius plėšrūnui pūstelėti.

Nordik Mouse
Nuotrauka: iš archyvo

Pelės cyptelėjimus galima naudoti per visą medžioklės sezoną, bet jie ypač paveikūs jaunoms lapėms, kurios dar negirdėjusios kito grobio, pavyzdžiui, kiškio pavojaus šauksmų. Todėl dažnai jauną lapę lengviau prisivilioti pelės cypimu, o ne kitais garsais. Jauko garsas gali atrodyti tylus, bet plėšrūnų klausa labai gera, tad nesant vėjo jie išgirs šauksmą iš toli.

Naudojimas. 20–30 sekundžių skleidžiami pelę primenantys nereguliarūs cyptelėjimai, tada iki dviejų minučių tylima. Kartojama 30–40 minučių, o jeigu laimikis nepasirodo, pasirenkama kita medžioklės vieta. Rekomenduojama naudoti pelės cyptelėjimus, pradedant ir baigiant kiškio ar paukščio šauksmų serija.

Nepamirškite, kad pelės cypimu viliojamas plėšrūnas nėra toks atsargus kaip kviečiamas kiškio šauksmu. Patyrusios lapės apeis lanku ir „įeis į vėją“, kad įsitikintų, jog netoliese nėra kitų plėšrūnų. Rekomenduojama pasirinkti medžioklės bokštelį ar vietą, iš kurios galima sekti vėjo kryptį, ir būtina užsimaskuoti. Jeigu lapė kartą supras apgaulę, antrą kartą ji į šauksmą neatsilieps.

Nordik Crying Lamb – ėriuko šauksmas plėšrūnams vilioti

Nordik Crying Lamb yra dar viena lengvai naudojama viliojimo priemonė, specialiai sukurta tikroviškai pamėgdžioti sužeisto ar sunerimusio ėriuko bliovimą. Šis garsas labai efektyvus viliojant plėšrūnus, kurie pjauna avis ir ožkas – ten, kur tai didelė problema, plėšrūnai prie šių garsų pripratę.

Naudojimas. Paimkite vilbynę dešine ranka, kaire ranka apimdami garso korpusą ir sandariai jį uždengdami. Giliai įkvėpkite ir, pūsdami į vilbynę, atidenkite garso korpusą kaire ranka. Šiek tiek stipriau vilbynę paspaudus, galima išgauti garsą baaaaaa. Kurį laiką pasitreniravus, galima bandyti išleisti vibruojantį garsą iškvepiant, taip išgaunant tikroviškesnį skambesį. Garsumą galima reguliuoti pagal tai, kaip stipriai į vilbynę pučiama, taip pat kaire ranka uždengiant ir atidengiant garso korpusą. Treniruojantis reikia klausytis, kaip stipriai reikia pūsti prieš atsirandant garsui, o tada jį pritaikyti.

Nordik Crying Lamb
Nuotrauka: iš archyvo

Naudojimas medžioklėje. Plačiai apžvelgiamoje teritorijoje intensyviai pučiama 15–20 sekundžių, tada 2–3 minutes tylima – tokiu ritmu tęsiama 20–30 minučių. Mažesnėje teritorijoje ar miške pučiama 15–20 sekundžių, tylima 5–6 minutes ir taip tęsiama 15–20 minučių.
Su plėšrūnų vilbynėmis įmanoma prisivilioti ne tik lapę, bet ir mangutą, barsuką, kiaunę ir net stambesnius žvėris – vilką ir lūšį. Būta atvejų, kai ateina šernas, nes jis visaėdis.

Kažkas nepaprasto – Nordik Bolt Knob

Nordik Bolt Knob – juodas guminis kamuoliukas, kurį galima pritvirtinti prie beveik bet kokio spyninio karabino, kad būtų patogiau jį užtaisyti. Tai vertingas aksesuaras, leidžiantis spyną naudoti tiksliau ir greičiau negu be jo. Guminis kamuoliukas neleidžia spynos rankenai išslysti iš pirštų dėl slidaus jos paviršiaus. Kad jį pritvirtintumėte, pavalykite nedideliu kiekiu chemiškai gryno benzino ir tiesiog užmaukite ant spynos rankenos. Kiek žinau, tinka visiems ginklams.

Susiję straipsniai
Nordik Bolt Knob
Nuotrauka: iš archyvo

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv