Uncategorized

Peilių galandinimo kampai ir patarimai0

Nuotrauka iš archyvo

17° – itin aštrus kampas, rekomenduojamas skustuvams, skalpeliams ir panašiems įrankiams. Ašmenys tampa labai aštrūs, tačiau lengvai pažeidžiami.

20° – dažniausiai naudojamas aukštesnės kokybės virtuviniuose peiliuose

25° – rekomenduojamas kampas kuomet būtinas ilgai išliekantis aštrumas, tinka daugumai bendro naudojimo peilių ir įrankių, taip pat medžiokliniams peiliams.

30° – idealus kampas peiliams kuriais pjaustomos įvairios kietos medžiagos – kartonas, sintetiniai pluoštai, viela ir t.t. Šiuo kampu pagaląsti ašmenys yra atspariausi pažeidimams ir trupėjimui.

Šaltinis: medzioklinis.blogspot.com

Patarimai

Šaltinis knives.lt

Kaimynas pasiguodė, kad nepavyksta jam užgaląsti peilio taip, kad plaukus skustų, o ir laikraštinį popierių po galandimo jo peilis ne visada pjauna, tad paprašiau pademonstruoti kaip jis galanda.

Pasirodo, kad įmanoma bemaž visus galandimo veiksmus atlikti neteisingai…
Na, bet žmogus ne peilininkas, tad jam atleistina. Juo labiau, kad paaiškinus ką jis daro negerai, galandimas iš karto davė rezultatą – peilis įveikė ir popierių, ir plaukus ant riešo.

Tikiuosi kolegoms su galandimu problemų nekyla, bet kadangi forumus skaito ne tik peiliamišiai, norėčiau atkreipti pradedančiųjų galąstojų dėmesį į kelis esminius dalykus galandant peilius rankiniu galąstuvu ar akmenimis:

1. Galandant nereikia skubėti ir stipriai spausti. Braukiant palengva gal ir užtruks kiek ilgiau, tačiau rankos pavargs mažiau, bus lengviau išlaikyti vienodą galandimo kampą ir greičiau pavyks pašalinti ašmenų užvartą.

2. Pasirinkite tinkamą galandimo kampą (20-45* priklausomai nuo peilio paskirties) ir stenkitės jį išlaikyti. Iš pradžių tai ne visada pavyksta, bet nenusiminkit – įgūdžiams susiformuoti reikia laiko.

3. Jeigu norite užgaląsti greičiau – naudokite skirtingo rupumo galąstuvus: ant rupiausio galąskit tol, kol ant ašmenų susidarys ištisinė užvarta, o ant smulkiausio – kol užvarta pilnai išnyks. Jeigu užvartos nepavyksta atsikratyti, tam gali būti kelios priežastys. Bet dažniausia – galandant spaudžiama per stipriai.

4. Nelaukite, kol peilis taps visai bukas. Paaštrinti kiek atšipusį peilį žymiai lengviau, nei iš naujo pilnai pagaląsti atbukusį.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.