Medžioklės reikmenys

Pasidaryk pats. Stabilus aukštas bokštelis0

Nuotrauka: Indulis Burka

Vienas iš naudingesnių dalykų medžioklėje tykant yra aukštas bokštelis. Jame pernelyg netrukdo nei lietus, nei vėjas, o vėlesnį rudenį ar žiemos pradžioje – ir sniegas. Be to, medžiotojo kvapas liks bokštelyje ir tai gyvūnui kels mažiau įtarimų.

Kaip tokį bokštelį pagaminti? Paskambino man vienas žurnalo skaitytojas, daug patirties turintis medžiotojas, ir paprašė nubraižyti aukšto, stabilaus bokštelio brėžinį. Jis turėjo keturis 6 m ilgio, 10 × 10 cm storio tašelius ir šiek tiek kitų medžiagų. Bokštelio pagrindo matmenys 2,5 × 2,5 m, o platformos – 1,5 × 1,5 m. Taip pat reikia stabilių kopėčių su turėklu palei vieną bokštelio kraštą, kad į bokštelį būtų patogu ir saugu užlipti, jeigu ant pečių daug nešulių – ginklas, žiūronai, fotoaparatas su pora objektyvų, kartais reikia ir šunį užkelti.

Medžioklės bokštelis

Šiek tiek apgalvojęs tokio bokštelio konstrukciją ir pasitelkęs kompiuterį, sukūriau brėžinius, kuriuos medžiotojas gana greitai pavertė į patogų medžioklės bokštelį. Atramoms naudoti 100 × 100 mm storio elementai, o kitiems konstrukcijos elementams skirtos 50 × 100 mm storio lentos. Pakopų matmenys – 50 × 50 × 550 mm, grindims panaudotos 30 mm storio ir 150 mm pločio lentos.

Aišku, įrengiant tokių matmenų bokštelį reikės daugiau darbo ir į naują vietą jį perkelti bus problemiška, todėl geriau iš karto konstruoti ten, kur jis galės stovėti visą eksploatacijos laiką.

Susiję straipsniai

Reikia geros kokybės pjautinės medienos be didelių šakų ir plyšių, galinčių pakenkti konstrukcijos tvirtumui. Taip pat geriausia rinktis apsaugos priemonėmis apdorotą medieną – ji tarnaus gerokai ilgiau. Bokštelį reikėtų nudažyti prie miško derančia spalva. Žemė po bokštelio kojomis turi būti išlyginta – tai irgi tiesiogiai atsiliepia bokštelio stabilumui. Patartina bokštelį papildomai sutvirtinti į žemę įkalamais inkarais – tai ypač svarbu įrengiant aukštus bokštelius.

Medžiotojos dienoraštis #4 Pagaliau medžioklės bokštas su stogu!

Praktiškas patarimas: bokštelis konstruktorius per dvi valandas

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.