Patirtis

Niekas nežino tikrojo vilkų padarytos žalos masto0

Nuotrauka: iš archivo

Pastarosiomis dienomis daug minimas Panevėžio kraštas. Panevėžio rajono administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Zita Bakanienė interviu delfi.lt nurodo:
– Registruotų atvejų turime du, tačiau vilkų išpuolių šiemet buvo kur kas daugiau. Deja, ne į visus galime reaguoti, nes gyvūnus laikantys gyventojai neatitinka reikalavimų, dėl kurių būtų galima gauti paramą už patirtą žalą. Norint gauti paramą, gyvūnai turi būti registruoti, ženklinti, o jų laikymo sąlygos – tinkamos.

Su situacija, kai negali pretenduoti į valstybės paramą, susiduria ir tie medžiotojai, kurie verčiasi žemės ūkiu. Lietuvos medžiotojų draugijos vadovas Gediminas Vaitiekūnas laidoje Pokalbiai apie medžioklę #44. Probleminių vilkų medžioklė ir sezono ankstinimas prisipažino, kad vilkai išplėšė šešias jo avis. Gyvuliai buvo aptvaroje, bet neregistruoti. Todėl kompensacijos gauti nebuvo galimybės. O pranešimas apie išpuolį liko neregistruotas.

Galbūt, jei mums reikia aiškaus vilkų išpuolių vaizdo, vietos valdžiai reikėtų įpareigoti registruoti visus atvejus.

Genetinių mėginių tyrimus būtų galima patikėti arba Vytauto Didžiojo universiteto, arba Ekosistemų apsaugos centro mokslininkams, šiuo metu atliekantiems probleminių vilkų elgsenos tyrimą. Abiejų mokslo institucijų žmonės galėtų atlikti genetinius tokių vilkų išpuolių tyrimus. Net jei nukentėję gyvuliai nebuvo registruoti ar tinkamai apsaugoti nuo plėšrūnų.

Susiję straipsniai

Facebook grupės STOP vilkų veisimui Lietuvoje aktyvistas Žydrūnas Juozapavičius teigia: “Jei nukentėjusieji patys aktyviai registruotų vilkų išpuolius biomon.lt sistemoje, mokslininkai turėtų daugiau duomenų apie vilkus Lietuvoje.

Įsakymas Dėl vilkų sumedžiojimo per 2022–2023 metų medžioklės sezoną limito patvirtinimo

Žurnalo priedas Medžiojamieji gyvūnai – kanopiniai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.