Medžioklės reikmenys

Naujausios tendencijos. Lygiavamzdis Beretta Ultraleggero0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Ginklų gamyboje buvo daug įvairių bandymų sumažinti bendrą ginklo svorį, nenuleidžiant mechanizmų patvarumo kartelės. Mažesnis ginklo svoris – palanku aktyviai medžioklei, kur reikia daug ir ilgai judėti, bet greičiausiai ir šūvių paleidžiama mažiau. Minusas – šaudymo sporte, kur šaudymo intensyvumas didesnis, o judama mažiau, lengvesnis ginklas sukels pastebimai didesnę atatranką, kuri šaulį greičiau nuvargins. Žinoma, renkantis ginklą kiekvienas turi pats nuspręsti, kuris iš šių aspektų jam svarbesnis.

Beretta Ultereggero

Svorio prasme lengvų modelių asortimente turi ką pasiūlyti ir italų gamintojas Beretta. Modelis Ultraleggero dienos šviesą išvydo 2021 metais. Šio ginklo svoris yra vos 2,8 kg (su 61 cm ilgio vamzdžiais), o tai vidutiniškai 400 g mažiau nei kitų panašių lygiavamzdžių Beretta modelių. Dėl svorio skirtumo šis ginklas apibūdinamas kaip ypač tinkamas medžioklei, taip pat gali juo galima saugiai šaudyti bešvine amunicija. Svoris įspūdingai sumažintas perprojektavus tiek dėtuvę, tiek vamzdžius, tiek buožę.

Gamintojo reklaminė nuotrauka
Gamintojo reklaminė nuotrauka


Konkrečiai dėtuvė tebėra plieninė, bet dekoratyviniai elementai, vizualiai primenantys graviūrą, – iš technopolimero. Taip pat medžiagos išimta iš abiejų vamzdžių tarpo, lovelio, o nuleistuko mechanizmo dalys pagamintos iš aliuminio. Buožės viduje suformuota didesnė ertmė, o buožės kulnas pagamintas iš mažo tankio putplasčio. Skaitant ginklo aprašymą kilo skeptiškų minčių, nes šie pakeitimai galėtų paveikti pusiausvyrą tarp lovelio ir vamzdžių.

Susiję straipsniai

Vis dėlto paėmus ginklą į rankas svorio balansas maloniai nustebino. Be klasikinio, yra dar du Ultraleggero modeliai: Doppio Monogrilo su dviem nuleistukais ir Ultraleggero Vittoria su aukštesniu nuleistuku moterims. Komplekte yra penki keičiami skleistuvai (1/1, ¾, ½, ¼ ir čokas), vamzdžių ilgis svyruoja nuo 61 iki 76 cm.

Prenumeruokite žurnalą bet kuriuo metu!


<

LA.lv