Medžioklės reikmenys

Muck Boot – Heavy Neopren versija0

Nuotrauka: iš archyvo

Taip sakant, viską galima suprasti palyginus. Iki šiol dvejus metus drėgnu oru eidavau medžioti su Muck Boot Torray Camo. Tai visiškai kitokie neopreniniai auliniai batai, nuo „Hart Lekanda“ jie skiriasi keliais parametrais.

Pirma, Torray daug sunkesni už kitame mūsų straipsnyje aptartus HART Lekanda batus: vieno 41 dydžio bato svoris – 920 g, tad abu beveik 2 kg. JAV kompanijos Muck Boot batai – tarsi tankai. Nieko tokio, kad viršuje yra lyg ir jautrus, plyštantis neoprenas – patvari apatinė dalis tai atsveria. Vis dėlto ji yra ir kieta, tad neleidžia taip laisvai judėti kaip su HART Lekanda. Storas padas su protektoriumi prastai lankstosi, bet jis apsaugo nuo bet kokio aštresnio pagrindo. Aštrūs akmenukai, ledokšniai, brūzgynai, dygliai – pėda nieko nejaučia, jeigu avimi Torray batai.

Vientisa apatinė guminė dalis dengia čiurnos sąnarį, ji yra ant vulkanizuotos neopreninės „kojinės“. Kritiniuose taškuose konstrukcija sutvirtinta papildomomis guminėmis plokštėmis. Padas storas, bet jis, deja, neapsaugo nuo šalčio, jeigu tenka kurį laiką stovėti kvartale ar sėdėti bokštelyje. Apskritai su Torray batais kojos šąla daug labiau nei su HART auliniais ir sušyla lėčiau, net jeigu tenka judėti aktyviai.

Neopreninė dalis storesnė, viršutinis sluoksnis ir vidinis pamušalas tankesnis. Jeigu ant aulų užmautos kelnės, Torray neopreninė dalis visiškai apsaugoma nuo mechaninio poveikio. Apatinė dalis atspari pati savaime. Eidamas mišku iš tiesų jautiesi tarsi būdamas tanke.
Vis dėlto Muck Boot Torray tikrai patogūs – jie sukurti pagal pėdos anatomiją. Jais gerai bristi pelke, brautis pro krūmus į kvartalo galą. Klūpant ant kelių ir atrėmus užpakalį į kulnus, storas ir nesilankstantis batų padas gali būti kaip atrama penktajam taškui – toks jis tvirtas.

Muck Boot batai

Išimamo vidpadžio nėra, vadinasi, pirkėjui duota saviraiškos laisvė: gali įsidėti šilumą atspindinčius vidpadžius su termofolija, natūralios vilnos ar ortopedinius – ko tik širdis geidžia.

Stambūs batai turi ir savo minusų: dėl patvarios apatinės batų dalies ir kieto pado su jais prie gyvūno tyliai neprieisi, nebent judėsi labai lėtai, bet taip galima viską pražiopsoti. Tolimų atstumų greitai irgi neįveiksi, nes Torray batai sunkūs ir nepatogūs spėriai žingsniuoti.

Sėdėti bokštelyje šie batai tiks šiltesniu sezonu, pradedant ankstyvu pavasariu ir baigiant rudens viduriu. Gerai tai, kad su Muck Boot batais neprakaituoja kojos. Amerikiečiai batų vidų padengė „kvėpuojančiu“ Air Mesh tipo pamušalu, kuris išgarina tarp audinio sluoksnių susidariusią drėgmę.

Ant Muck Boot kulno irgi yra iškyša patogiai nusiauti, o aukščiau jo – kilpelė. Iš principo batai džiugina tvirtumu ir universalumu skirtingomis oro sąlygomis ir sudėtingoje aplinkoje. Po dvejų metų avėjimo guminių sluoksnių jungiamosios vietos lyg ir dyla, bet vanduo į vidų dar nesisunkia. Pamušalas neišdilo, tik viršaus kamufliažo raštas išbalo ir vietomis nusitrynė. Jokių skylių, plyšių ar atirusių detalių.

Muck Boot Torray kaina apie 120 eurų.

Metų atradimas – nešiojamoji gervė PCW3000

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau greitai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.