Medžioklės reikmenys

Ypač patogūs HART Lekanda0

Nuotrauka: HART produktų katalogas

Vienas skausmingiausių klausimų vėsiuoju sezonu – ką daryti, kad kojos nešaltų ir būtų sausos? Aulinių batų pasiūla parduotuvėse labai plati. Kuriuos pirkti? Kurie auliniai konkrečiomis sąlygomis tinkamesni? Bijau, kad turėsiu nuvilti – vienos batų poros neužteks. Vis dėlto išsirinkti lengviau, kai kas nors pasidalija patirtimi.

Neseniai įsigijau naujus neopreninius aulinius batus Lekanda iš ispanų įmonės HART. Jie siūlo daug skirtingų modelių, bet man atrodė įdomu išbandyti būtent Lekanda, kurie skirti mėgstantiems medžioti aktyviai. Pirmas įspūdis – batai iš tiesų lengvi, lankstūs ir labai patogūs. Apsiauni ir jautiesi it grįžęs namo po ilgos ir varginančios kelionės.

Šie batai tinka ilgiems žygiams ir medžioklei sėlinant, nes yra patogūs, atremia pėdą ir leidžia judėti labai tyliai. Ergonomiškas, anatomiškai taisyklingas padas ir išimami vidpadžiai sudaro komfortišką basų kojų pojūtį. Lekanda batais galima drąsiai bristi į pelkėtas vietas ir griovius, nes aulai siekia iki kelių ir šimtu procentų apsaugo nuo vandens.

HART Lekanda

Išorės medžiaga – lengva ir šilkinė, tačiau, deja, netinka eiti brūzgynais, nes lengvai plyšta. Tuo įsitikinau, kai reikėjo apžiūrėti sumedžiotą elnę – eidama užkliuvau už šakos ir iš įpročio, atsiradusio avint guminius Depo aulinius, tiesiog patraukiau koją į priekį. Rezultatas – skylė. Laimė, šaka neperėjo kiaurai. Tad reikia nepamiršti gerai kilnoti kojas, kad nesugadintum neopreninės bato dalies.

Kalbant apie šilumą ir komfortą, reikia paminėti dar keletą šių batų apribojimų. Jei batai sausi, komfortiškai jautiesi ir iki –10 °C temperatūroje, aišku, su atitinkamomis kojinėmis. Jeigu kojos suprakaitavusios ir po intensyvaus žygiavimo tenka kurį laiką praleisti ramiai, pavyzdžiui, stovint kvartale ar sėdint bokštelyje, gana greitai pradeda šalti pirštai. Judant problemų nėra. Užtenka ilgai pašalus kvartale paeiti šimtą metrų ir kojos labai greitai sušyla, net jeigu kojinės jau drėgnos. Manau, kad ir su visiškai šlapiomis kojinėmis intensyviai vaikštant su Lekanda neopreniniais batais šalta nebus.

Nepaisant šių poros minusų reikia pasakyti, kad Lekanda yra fantastiškai patogūs – ir tai viską nusveria. Minkšti ir elastingi, lankstosi kaip tik reikia. Nė akimirkos nejaučiau spaudimo ar kokių nepatogumų, kaip su kitais panašiais batais. Lenkimo vieta neįsispaudžia į koją, kulnas nesitrina, pėdos kelties vietoje medžiaga gerai priglunda, o pirštai gali laisvai, natūraliai judėti. Padas gana storas ir taip lengvai nepraduriamas, jis elastingas, o protektorius užtikrina gerą sukibimą.

Susiję straipsniai

Neopreninis HART Lekanda pagrindas pagamintas iš visiškai neperšlampamos medžiagos, apatinė dalis – iš natūralios gumos, papildomai sutvirtinta kritiniuose taškuose: ties čiurnos sąnariu, ant kulno, už aulo. Natūralios gumos dalis vulkanizuota ant „kojinės“ iš neperšlampamo 5 mm neopreno, kuris išsaugo šilumą viduje ir apsaugo nuo drėgmės iš išorės. Dėl pamušalo medžiagos batus patogu užsiauti ir nusiauti. Išimami vidpadžiai – anatomiškai taisyklingi, lankstūs ir šilti. Padas rievėtas, ant kulno yra iškyša, kad batus nusiauti būtų patogiau. Batai elastingi ir lengvi – 41 dydžio pora sveria mažiau nei pusantro kilogramo. Vieno bato svoris – 696 g.

Interneto parduotuve medzioklis.com

Sekite mus ir TikTok!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.