Uncategorized

Lenkija išgyveno iki šiol žiauriausią ūkininkų protestą. Ūkininkus rėmė medžiotojai0

Nuotrauka: euronews.com

Kovo 7 dieną apie protestus pranešė portalas euronews.com

Daugelyje ES šalių vyksta protestai prieš bloko žemės ūkio politiką ir Ukrainos grūdų importo poveikį.

Lenkijoje trečiadienį vyko aršiausias ūkininkų ir šalininkų protestas, kai kai kurie dalyviai mėtė policiją akmenimis ir bandė prasiveržti pro užtvaras aplink parlamentą, sužeisdami kelis pareigūnus, pranešė policija.

Policija panaudojo ašarines dujas ir pranešė, kad sulaikė daugiau nei tuziną žmonių ir neleido protestuotojams patekti į Seimą, Lenkijos parlamentą.

Ūkininkai piktinasi ES klimato politika ir maisto produktų importu iš Ukrainos. Daug panašių protestų pastarosiomis savaitėmis įvyko visoje 27 nares turinčioje ES, tačiau šis buvo neabejotinai piktesnis nei ankstesnės demonstracijos Vidurio Europos šalyje.

Policija socialinėje žiniasklaidos platformoje X pažymėjo, kad jos pareigūnai „nėra besitęsiančio ginčo šalis“, ir perspėjo, kad elgesys, keliantis grėsmę jų saugumui, „negali būti vertinamas lengvabūdiškai ir reikalauja tvirto ir ryžtingo atsako“.

Žemės ūkio viceministras Michałas Kołodziejczakas sakė netikintis, kad „šiandien tikri, normalūs ūkininkai sukėlė riaušes prie Seimo“ ir kad būtina izoliuoti „provokatorius ir triukšmadarius“. Kas, jo manymu, slypi už smurto, jis nesakė.

Ūkininkai traktoriais blokavo greitkelius, vedančius į Varšuvą, o tūkstančiai jų šalininkų susirinko prie ministro pirmininko kabineto prieš žygiuodami į parlamentą. Kai kurie sutrypė ES vėliavą ir sudegino netikrą karstą su užrašu „ūkininkas“.

Tarp streiko dalyvių buvo kalnakasių, miškininkų, medžiotojų ir kitų rėmėjų. Nepaisydami policijos perspėjimų, kad pirotechnikos naudojimas yra uždraustas, jie pūtė ragus ir paleido petardas bei dūmines bombas. Kai kurie protestuotojai degino padangas.

Ūkininkų proteste dalyvavo lenkų medžiotojai

Jokio atsitraukimo

Protestuotojai reikalauja pasitraukti iš ES žaliojo kurso – plano, skirto kovoti su klimato kaita ir apsaugoti biologinę įvairovę, įskaitant reikalavimą ūkininkams sumažinti per didelį teršiančių cheminių medžiagų naudojimą, kad padidintų savo derlių.

Protestai paskatino politikus sušvelninti kai kurias nuostatas.

Protestuotojai taip pat nori, kad Lenkijos ir Ukrainos siena būtų uždaryta, kad būtų sustabdytas Ukrainos maisto produktų importas, o tai, pasak ūkininkų, mažina rinkos kainas ir kelia pavojų Lenkijos žemės ūkio sektoriui.

Protestas padidino spaudimą vis dar naujai ministro pirmininko Donaldo Tusko, buvusio Europos Vadovų Tarybos prezidento, vyriausybei, kuri yra tvirtai už ES ir siekia paremti Ukrainą, kovojančią su Rusijos invazija.

Tuskas siekė patenkinti ūkininkų reikalavimus, vadindamas jų nusivylimą pagrįstu. Jis sakė ketinantis siūlyti Žaliojo kurso pataisas.

Protestuose Lenkijoje skambėjo antiukrainiški šūkiai, kur valdžia pareiškė esanti susirūpinusi, kad Rusija bando panaudoti teisėtą susirūpinimą, kad sukurtų susiskaldymą tarp Varšuvos ir Kijevo.

Pasaulio banko duomenimis, žemės ūkis, miškininkystė ir žvejyba sudaro mažiau nei 3% Lenkijos BVP. Skaityte toliau euronews.com

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv