Medžioklės reikmenys

Kaip patiems pasidaryti atraminį šaudymo maišą?0

Nuotrauka: Indulis Burka

Prišaudant ginklą labai svarbu tiksliai ir stabiliai jį atremti šūvio momentu, taip pat paskui reguliuojant. Naudojant gerą atramą prišaudant iš esmės užtenka dviejų šovinių. Vienas šūvis paleidžiamas į taikinį, atliekama korekcija, o kitu įsitikinama gautu rezultatu.

Kai pradėjau testuoti antgalius ir taikiklius, taip pat pajutau geros atramos poreikį. Išstudijavus pasiūlą ginklų parduotuvėse noras įsigyti tokius maišelius labai sumažėjo – jų kaina gana aukšta. Mažiausius galima įsigyti nuo 40 eurų, o tai atrodo neadekvatu maišeliui su užpildu, net jei šis ir pagamintas iš labai kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų.

Todėl nusprendžiau tokius maišelius pasigaminti pats: paprašiau žmonos pasiūti juos iš tvirto audinio. Tačiau iki siuvimo nepriėjome. Turizmo prekių parduotuvėje pastebėjau alpinistams skirtus krepšelius. Prie diržo tvirtinami buvo 2,5 litro talpos, kiek didesni – 10 litrų talpos. Žinoma, lentynoje buvo ir dar didesnių, bet būtent šie atrodė geriausias pasirinkimas.

Nuotrauka: Indulis Burka

Krepšeliai pasiūti iš tvirto audinio, užtraukiami užtrauktuku. Tačiau svarbiausia buvo jų kaina – tik trys eurai už vieną krepšelį!

Kuo užpildyti krepšelius, kad jie taptų patogia ir stabilia atrama? Šiuo atveju pasirinkau avižas. Jos optimalaus svorio, kad pilnas krepšelis būtų stabilus ir tuo pat metu gerai išlaikytų formą. Grūdų pripilti į krepšelius patogu, kaip ir pakeisti kitu užpildu. Be to, grūdai, skirtingai nei plastiko granulės, yra aplinkai nekenksmingas užpildas. Jei prišaudant maišeli0 kurį laiką nereikia, grūdus galima išpilti ir pasidėti saugoti arba atiduoti miško gyventojams suėsti, o vėliau pasiimti kitų.

Susiję straipsniai

Didžiausias 10 litrų talpos krepšelis dedamas kaip atrama po loveliu, mažesnis tiks buožei atremti. Ginklas ant šių improvizuotų atraminių maišelių stabilus net neprilaikant.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv