Patirtis

Kaip atrodo banginių protėvis?0


Pelių elnias Tragulus javanicus
Pelių elnias Tragulus javanicus
Nuotrauka: hasanjasim.online

Pasaulyje mažiausias elnių šeimos gyvūnas Javos pelių elnias

Pelių elnias (Tragulus javanicus) turi trikampę galvą, išlenktą nugarą ir apvalų kūną su paaukštintu užpakaliniu ketvirčiu. Plonos, trumpos kojos, laikančios elnią, yra maždaug vidutinio pieštuko skersmens.

Nors Javos pelių elniai neturi ragų kaip daugumas kitų elnių veislių, patinėliai turi pailgus, į iltį panašius viršutinius dantis, kurie išlenda iš po viršutinės lūpos. Patinai naudoja šias „iltis“ gynybai nuo plėšrūnų ir konkurentų.

Šaltinis: thisbugslife.com
Iltis!
Nuotrauka: hasanjasim.online


Pateles galima atskirti nuo patinų, nes joms trūksta šių iškilių ilčių, jos yra šiek tiek mažesnės už patinus. Javos pelių elnio kailio spalva yra rausvai ruda su balta apatine puse. Blyškiai baltos dėmės arba vertikalios žymės taip pat yra ant gyvūno kaklo.

Vidutinis gyvūno kūno ilgis yra 45 cm, 30 cm ūgis o svoris svyruoja nuo 1 iki 2 kilogramų. Todėl šį gyvūną galima laikyti mažiausiu pasaulyje gyvu elnių šeimos atstovu.

Manoma, kad Javos pelių elniai yra primityviausi atrajotojai, remiantis jų elgesiu ir iškasenomis, todėl jie yra gyva jungtis tarp atrajotojų ir neatrajojančių gyvūnų.

Tragulus javanicus paprastai laikomas endeminiu Java, Indonezijoje. Buvo nepatvirtintų pranešimų apie pastebėjimus Balyje.

Įdomu tai, kad į šią elnių rūšį panašūs gyvūnai dar priešistoriniais laikais tapo banginių protėviais, todėl mokslininkai daro išvadą, kad banginiai ir elniai yra giminaičiai.

Javos pelių elniai iš esmėsyra žolėdžiai, nors buvo pastebėta, kad nelaisvėje jie minta vabzdžiais ir žalumynais. Jų mitybą daugiausia sudaro tai, ką jie randa ant žemės, tankioje augmenijoje, kurioje gyvena, ir jie teikia pirmenybę greičiau augančių tarpinių rūšių augalams, o ne uždarų miško pomiškių rūšims, greičiausiai dėl padidėjusio antrinių apsauginių junginių, kurie spragų rūšys suteikia.

Socialinis elgesys

Anksčiau buvo manoma, kad Javos pelių elniai yra naktiniai, tačiau naujesni tyrimai parodė, kad jie nėra nei naktiniai, nei dieniniai, o krepusiški, o tai reiškia, kad jie mieliau renkasi aktyvius prieblandų aušros ir sutemų metu.[Toks elgesys buvo pastebėtas ir laukiniams, ir nelaisvėje laikomiems gyvūnams.

Nors Javos pelių elniai sudaro monogamiškas šeimų grupes, dažniausiai jie yra drovūs, vieniši gyvūnai. Jie taip pat dažniausiai tyli; vienintelis triukšmas, kurį jie skleidžia, yra audringas verksmas, kai jie išsigandę.

Java pelių elnių patinai yra teritoriniai, savo teritoriją ir savo draugus žymintys išskyromis iš tarpžandikaulio kvapiosios liaukos po smakru. Šis teritorinis žymėjimas paprastai apima šlapinimąsi ar tuštinimąsi, kad būtų pažymėta jų vieta. Taip pat buvo pastebėta, kad, iškilus grėsmei, Java pelių elnias greitai daužys kanopomis į žemę, pasiekdamas iki 7 dūžių per sekundę greitį, sukurdamas „būgnų riedėjimo“ garsą.

Susiję straipsniai
Nuotrauka: hasanjasim.online

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv