Patirtis

Iš archyvo. Pagarbą reikia nusipelnyti. Jaukykla šalia atminimo kryžiaus pašalinta1

Nuotrauka: iš archyvo

Vieši skandalai, kurių dėmesio centre – medžiotojai, deja, ne retenybė. Ši problema tampa vis aktualesnė dėl socialinių tinklų vartotojų ir geltonosios spaudos veiklos. Tačiau ne visada šių nesutarimų pagrindas yra „gamtos draugų“ išgalvotas. Kartais tai pačių medžiotojų neatidumas ar savanaudiški interesai, dėl kurių tenka viešinti nemalonius faktus.

Ši istorija prasidėjo jau gana seniai. Lapkritį ji pasiekė kulminaciją ir problema buvo išspręsta.

Atminimo kryžius žuvusiam partizanui

Vienuose medžioklės plotuose yra atminimo kryžius žuvusiam partizanui. Šalia jo vietos medžiotojų klubas įrengė medžioklės bokštelį ir jaukyklą. Klubas nereagavo į raginimus jaukyklą pašalinti, mat partizano giminaičiams atminimo dienomis tekdavo bristi per gyvūnų išmatas, kad padėtų prie kryžiaus žvakutę ir gėlių. Be abejo, nuotraukos nukeliavo pas skandalingąją žurnalistę, kuri jas publikavo savo feisbuko profilyje. Prasidėjo aštrios diskusijos.

Galų gale atminimo vietos sutvarkymu pasirūpino žmonės, kurie su šiuo skandalu net nebuvo susiję. Kauno medžiotojų sąjungos vadovas ir Lietuvos istorijos entuziastas Kęstutis Markevičius su padėjėjais tiesiog pašalino jaukyklą ir sutvarkė žuvusio partizano atminimo vietą.

Susiję straipsniai

Kad ir kokios buvo šėryklos nuotraukų ir koordinačių publikavimo priežastys, dėl kurių dabar verda labai įtempta diskusija, jaukykla galiausiai pašalinta, medžioklės bokštelis nugriautas, o atminimo vieta sutvarkyta. Vis dėlto apie tai nebuvo paskelbta, nes šį darbą atlikę žmonės nemėgsta girtis internete ir veltis į bergždžias feisbuko diskusijas. Ačiū jiems už ryžtą ir nesavanaudiškumą!

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.