Medžioklės reikmenys

Ginklas ančių medžioklei – turkų Huglu0

Gamontojo reklaminė nuotrauka

Yra įvairių stereotipų ir apie kinų, ir apie turkų gaminius, ir nuomonės ne visuomet palankiausios. Turkijos lygiavamzdžių šautuvų produkcijai itin plačiai atstovaujama medžioklės ir aktyviojo poilsio parodoje IWA, kasmet vykstančioje Niurnberge, Vokietijoje.

Kartais susidaro įspūdis, kad po vieną turkišką lygiavamzdį yra kone ant kiekvieno kampo. Be garsaus Huglu, galima rasti Hatsan, Yazicilarav ir daugybę kitų gaminių iš Turkijos. Iš viso galima suskaičiuoti apie 30 turkų ginklų gamintojų, kurių dalis yra labai geri, o dalies prekės praktiškai nenaudojamos. Panašiai kaip su Kinijos gamyba – negalima sakyti, kad viskas, kas pagaminta Kinijoje, yra prasta.
Kokybiškiausi Turkijos ginklameistrių gaminiai išsiskiria gera kaina ir priimtina kokybe.

Galvojant apie ką tik pasibaigusį ančių medžioklės sezoną ir galimas treniruotes, mūsų dėmesio centre – pusiau automatinis 12 kalibro lygiavamzdis Huglu 901 GB.

Gamontojo reklaminė nuotrauka

Nesitikėjau, kad 901 GB taip maloniai nuguls rankoje. Ir buožė, ir lovelis pagaminti iš turkinio riešutmedžio – visos medinės dalys lygios, be jokių rakščių. Sujungiamosios vietos galėtų būti kokybiškesnės, bet neatrodo, kad ginklas iširs. Simpatiškas buožės amortizatorius, tik viena bėda – jis pagamintas taip, kad buožės negalima nei pailginti, nei patrumpinti. Reikės kokios inovatyvios idėjos, jeigu ginklo buožė pasirodys per trumpa.

Su ribotuvu į šautuvą galima užtaisyti 2 + 1 šovinį (reikalavimas, kurio laikytinasi paukščių medžioklėje), o be ribotuvo – 4 + 1 šovinį, kas suteiks smagumo šaudykloje.

Ginklas veikia dujų atatrankos principu, todėl pusautomatis puikiai tinka jauniems ir besimokantiems šauti medžiotojams ar moterims, nes atatranka nedidelė. Vamzdžio ilgis 76 cm, tinka 12 kalibro 76 mm šoviniai, vadinasi, šiuo ginklu galima šauti su magnumo užtaisu.

Komplekte yra penki keičiami droseliai. Ginklas tinka šaudyti bešvine amunicija, tik prisimintina, kad bešvine amunicija nepatariama šauti su pilnu droseliu. Latvijos prekybininkai patvirtino, kad 901 GB patinka įvairios kulkos. Šaudyta be optinio taikiklio iš rankos 40 metrų nuotoliu Zala Arms Leader 28 gramų sportinėmis kulkomis, DDupleks Monolit 28 gramų kulkomis ir Zala Arms Leader 32 gramų medžioklinėmis kulkomis.

Šiuo atveju geriausi rodikliai buvo DDupleks kulkų, nors ir kitų užtaisų rodikliai neprasti. Ginklą išbandęs Erikas Kaufmanis teigia, kad šaunant Leader 32 gramų medžiokline kulka vieno šūvio nuokrypis nuo bendros grupės greičiausiai yra paties, o ne amunicijos klaida. E. Kaufmanį maloniai nustebino tai, kad ginklas pertaisė ir sportinę amuniciją, o tai yra didelis pliusas.

Pastebėta, kad ne tik turkų, bet ir rusų pusautomačiai ne visuomet pertaiso sportinę amuniciją (ir kulkas, ir šratus), jeigu užtaisas nėra pakankamai didelis. Kalbant apie šaudymą kulkomis, su pusautomačiais daug paprasčiau – yra tik vienas vamzdis, todėl ir pataikoma nuosekliai. Problemų gali atsirasti su vertikaliai dvejintais lygiavamzdžiais, nes gamintojai, ypač ekonominės klasės, ne visuomet gali užtikrinti, kad abu vamzdžiai šautų į vieną tašką.


Kiek nustebino ginklo svoris, nes, palyginti su, pavyzdžiui, Benelli Super Gold 90, bandomasis ginklas buvo gerokai sunkesnis, o ypač sunki jo priekinė dalis.

Ginklas apdorotas juodu chromu, chromuotos ir visos kitos metalinės dalys, todėl laikui bėgant neturėtų būti problemų su rūdimis. Išardyti ginklą nesudėtinga, panašiai kaip didžiąją dalį pusautomačių. Ir valyti gana paprasta – išėmus vieną kaištį mechanizmą lengva išardyti. Ginklo kaina išties nesikandžioja – iki 800 eurų.

Huglu greitu metu pristatys dar du naujus modelius: kinetinį pusiau automatinį lygiavamzdį ir pusautomatį Nitro Beast, kurio veikimo principai visiškai skirtingi, t. y. ginklas neveikia nei dujų atatrankos, nei kinetinio pertaisymo principu.

Apskritai tenka pripažinti, kad šis turkų gaminys ir pabandžius, ir iš išvaizdos yra net labai malonus, nors sunku spręsti apie jo ilgaamžiškumą. Kas vyksta, jeigu ginklas turi kokį defektą, reikia laiku išsiaiškinti su pardavėju. Šis ginklas yra tikras atradimas tiems, kurių biudžetas ribotas ir kurie jaučia silpnybę pusautomačiams.

Pravartu žinoti!

Perkant ekonominės klasės ginklus, ar tai būtų turkų, rusų ar kitos šalies gaminiai, būtina įsitikinti, ar kulka skrieja ten, kur turi skrieti. Tai ypač taikytina vertikaliai dvejintiems lygiavamzdžiams.

Šaunant pusautomačiu atsižvelgtina į tai, kad jam reikės pritaikyti amuniciją – ir kulkų, ir šratų. Pastebėta, kad ne tik turkų ir rusų, bet ir kai kurie italų šautuvai lengvesnio užtaiso amunicijos po šūvio nepertaiso, ypač kalbant apie sportinę amuniciją.

Susiję straipsniai

Pusautomačiai, skirtingai nei dvivamzdžiai lygiavamzdžiai, tėra iš vieno vamzdžio, todėl labiau tikėtina, kad kulka lėks ten, kur reikia. Jeigu yra kokių problemų, šautuvą galima koreguoti kolimatoriumi. Nors reikia pripažinti, kad kolimatoriai idealiai tinka šaudyti kulkomis, o ne į skraidančius taikinius, ar tai būtų lėkštelės, ar paukščiai.

Padėkite mums augti! Paspauskite PRENUMERUOTI ir varpelio mygtuką!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.