Medžioklės reikmenys

Chiruca Alaska. Batai – bent dvi dienos prastomis sąlygomis0


Dvi dienos medžioklėje tokiomis sąlygomis. Atrodo siaubingai
Dvi dienos medžioklėje tokiomis sąlygomis. Atrodo siaubingai
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Visai neseniai tarnybą baigė batai, kurie buvo labai patogūs, saugojo kojas nuo drėgmės ir šalčio. Pamažu membrana visiškai pasidavė – net menkesnėje drėgmėje batai ne tik apsunkdavo, bet ir pradėdavo leisti vandenį. Man labai nepatinka botai, todėl kiek galėdama bandau jų vengti. Prasidėjus medžioklės su varovais sezonui planavau važiuoti į Švediją, tad, atsižvelgdama į ribotą bagažo dydį, kreipiausi į Chiruca platintoją Latvijoje Outdoortactics.eu: dvi dienas medžiosiu Švedijoje, žada drėgną orą, sniegą – ar turite ką nors tinkamo? Chiruca platintojo sprendimas buvo batai Alaska, skirti praktiškai visiems sezonams, galbūt išskyrus labai karštą vasarą ir labai šaltą žiemą.

Chiruca Alaska sukurti iš tiesų hard-core miško sąlygoms.

Drėgmei atsparia priemone Scotchgard įmirkyta nubuko oda kartu su neperšlampamu Gore-Tex pamušalu žada nepriekaištingai apsaugoti nuo vandens net ilgą laiką vaikštant pelkėtose vietose. Vibram Hunting padas žada atlaikyti daugybę kilometrų net laukinėmis sąlygomis! Pagrindinės Vibram pado savybės – puikus sukibimas su įvairiais paviršiais, didelis atsparumas dilimui ir temperatūros svyravimams.

Susiję straipsniai

Batų labai patvarūs nailoniniai raišteliai su metaliniais kabliukais irgi atsparūs dilimui ir drėgmei. Paaukštintas bato aulas laiko koją stabiliai ir saugo, patogu įveikti ilgus atstumus. Dėl aukšto aulo batai tinka itin pelkėtose apylinkėse ir tankiuose brūzgynuose, čiurna išlieka stabili. Visa tai žada gamintojas, ir skamba tikrai gerai, tačiau kaip bus realybėje?

Turiu pripažinti, kad batai vis dar laiko. Juos avėdama medžiojau kokius 5–6 kartus – dvi dienas vaikščiojau po pelkes ir purvynus, kartą po šlapią sniegą, pelkėtus miško takus ir t. t. Per naktį batų iš esmės neišdžiovinsi, nes jų negalima dėti ant radiatoriaus, antraip oda pradės pleišėti. Tiesą sakant, stebiuosi rezultatais: išbrendi iš purvyno, įlipi į balą, nuskalauji purvą ir eini toliau. Perbrendi pelkę ir griovius, stovi šlapiame sniege, batai iš išorės atrodo liūdnai, bet viduje – sausa ir šilta. Nežinau, kiek šie batai tokiu režimu tarnaus, bet kol kas jie vykdo savo užduotį – kojos sausos ir šiltos.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.