Medžioklės reikmenys

Žiūronai. Kompaktiški, ergonomiški, efektyvūs0


Levenhuk Vegas 10×42
Levenhuk Vegas 10×42
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Kad įvertintum gyvūną, esantį kad ir už kelių šimtų metrų, reikia stiprios pagalbinės priemonės. Kai kurie verčiasi su optiniu taikikliu, bet ilgai stebėti tai ne itin geras metodas. Vystantis technologijoms, didžiausią nuostabą kelia tai, kad neįtikėtinos kokybės vaizdą perteikia ne tik kelis tūkstančius eurų kainuojantys stebėjimo įrenginiai, bet ir ekonominės klasės produktai. Šį kartą mūsų dėmesio centre – 10 × 42 parametrų žiūronai, kurių kaina 250–500 eurų. Tęsiantis stirninų medžioklės sezonui, žiūronai yra viena svarbiausių ekipuotės dalių, kad būtų įmanoma kuo tiksliau įvertinti geidžiamą laimikį.

Vienas pagrindinių kriterijų renkantis žiūronus yra dydis. Jeigu patinka daug vaikščioti ir stebėti gamtą, dideli ir sunkūs žiūronai ilgainiui imtų trukdyti. Čia pravers nedideli, kompaktiški, medžioklei skirti žiūronai, kuriais galima gana gerai iš tolo įžiūrėti gyvūnus. Kadangi žiūronai yra įrankis, privalomas kiekvieno medžiotojo automobilyje, gerai, kai jie nedideli, nes tada juos galima patogiai kur nors įdėti ir prireikus išsitraukti.

Levenhuk Vegas 10×42

Iš pažiūros kiek neįprasti – rudos, kone bronzinės vietoj įprastos juodos ar žalios spalvos. Palyginti nedidukai, ne sunkesni nei kiti panašios kategorijos žiūronai. Visa kaina – 459 eurai. Stebina pakuotė – kaip elegantiška ir iš tiesų labai graži dovana. Jeigu reikia pradžiuginti kokį gerą draugą ar artimąjį, tai bus gera ir naudinga staigmena.
Vegas 10×42 – stoginės prizmės žiūronai. Svarbus kriterijus yra prieblandos koeficientas, kuris šių žiūronų 20,49. Objektyvo skersmuo 42 mm, didinimas – 10 kartų, matymo laukas 6,5 laipsnio, o iš 1000 m – 11,4 laipsnio. Žiūronai užpildyti azoto dujomis. Svoris apie 800 g, taigi gana lengvi. Žiūronus galima įsidėti į didesnę kišenę – tai didelis privalumas.

Komplekte yra patogus ir tvirtas krepšelis, taip pat dirželiai – vienas krepšeliui, o kitas neopreninis, skirtas pasikabinti ant kaklo. Be to, žiūronai neperšlampami – juos galima panardinti į 1,5 m gylį iki 3 minučių.
Apskritai paėmus į delną šiuos žiūronus įspūdis geras – jie ergonomiškai priglunda ir yra malonūs naudoti. Centrinis ryškumo reguliatorius gana didelis, jį lengva pasukti reikiama kryptimi fokusuojant vaizdą.

Jeigu reikėtų rinktis panašios komplektacijos 8 ar 10 kartų didinimo žiūronus, pirmenybę teikčiau antrajai versijai vien todėl, kad taip galima geriau įžiūrėti niuansus, objektai arčiau ir pritaikymas kiek platesnis. Tokio dydžio žiūronai iš tiesų tinka įvairioms gyvenimo situacijoms. Prieblandoje jie išlieka ryškūs, galima stebėti aplinką gana ilgai, kai plika akimi daug ko jau nebeišeina įžiūrėti. Šie žiūronai išsiskiria neįprastu dizainu ir spalva, ir tai iš tiesų atkreipia dėmesį. Visomis prasmėmis tai puikus savo kategorijos atstovas, kuris savininko nenuvils.

Levenhuk Vegas 10×42
Gamintojo reklaminė nuotrauka
Levenhuk Vegas 10×42
Gamintojo reklaminė nuotrauka
Levenhuk Vegas 10×42
Gamintojo reklaminė nuotraukaKiti panašios kategorijos variantai

Steiner Safari UltraSharp 10×42

Steiner perteikia skaidrų vaizdą, tikslias spalvas, žiūronai patvarūs įvairiomis sąlygomis – medžiotojams, keliautojams, gamtos stebėtojams. Ir šių žiūronų atveju nereikia rinktis tarp kompaktiško dizaino ir aukštos raiškos. Gamintojas užtikrina maksimalų detalumą tiek iš arti, tiek iš didesnių atstumų. Šio modelio patvari konstrukcija, žiūronai neperšlampami ir nerasojantys, guminis apvalkalas neslysta ir apsaugo nuo aplinkos poveikio. Kaina apie 380 eurų.

Didinimas 10 kartų
Objektyvo skersmuo 42 mm
Prieblandos koeficientas 20,5
Artimiausias židinys 2 m
Neperšlampami
Svoris 720 g
Kaina apie 380 Eur

Steiner Safari UltraSharp 10×42
Gamintojo reklaminė nuotrauka

GPO Passion ED 10×42

Dar vienas puikus šios kategorijos atstovas iš German Precision Optics (GPO) – naujo ir labai įdomaus gamintojo. GPO užtikrina aukštą kokybę savo kainų kategorijoje. Šių žiūronų unikalumas – magnio korpusas, todėl jis labai lengvas, vos 670 g svorio. Šie žiūronai pagaminti naudojant ED stiklo technologiją, lęšis padengtas GPO Bright danga. Kaip ir kiti šios kategorijos žiūronai, jie neperšlampami ir nerasoja. Be to, jų labai simpatiškas krepšelis. Komplekte dar yra šluostelė, kietas krepšelis, neopreninis dirželis nešioti ant kaklo, dirželis krepšeliui, lęšių dangteliai.

Didinimas 10 kartų
Prizmė Schmidt-Pechan
Objektyvo skersmuo 42 mm
Šviesos pralaidumas 90 %
Svoris 670 g
Kaina 449 Eur

GPO Passion ED 10×42
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Vanguard Endeavor ED 10×42

Šie žiūronai iš kitų minėtų išsiskiria dizainu – jis modernesnis, dinamiškesnis. Vanguard perteikia kokybišką vaizdą, leidžia įžiūrėti smulkiausius niuansus ir mėgautis ryškiu vaizdu tyrinėjant aplinką. Anot gamintojo, žiūronai perteikia kokybišką vaizdą net esant labai prastam matomumui.

Didinimas 10 kartų
Matymo laukas iš 1000 m: 115 m
Svoris 673 g
Atsparus drėgmei
Nerasoja
Ergonomiškas dizainas
BAK-4 stoginė prizmė
Kaina 400 Eur

Vanguard Endeavor ED 10×42
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Delta Chase 10×42 ED

Dar vienas dėmesio vertas šios kategorijos atstovas – Delta Chase 10×42 ED. Lygindamas su kitais tos pačios kategorijos žiūronais, gamintojas išskiria šių žiūronų patvarumą. BAK-4 stoginė prizmė, plataus kampo optinis dizainas, greitas centrinis dioptrijos reguliatorius, sidabrinės spalvos danga – šie žiūronai labai gerai dera šiuolaikinių modelių plejadoje. ED dangos lęšiai ir moderni konstrukcija.

Didinimas 10 kartų
Objektyvo skersmuo 42 mm
Matymo laukas iš 1000 m: 112 m
Svoris 730 g
Neperšlampami
Kaina 299 Eur

Susiję straipsniai
Delta Chase 10×42 ED
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.