Patirtis

FOTO+VIDEO! Vilkas nutempia dar gyvą elnio patelę. Dėmesio! Nemalonūs vaizdai!0

Ekrano nuotrauka

Vairuotojui pavyko nufilmuoti, kaip vilkas vidury baltos dienos bando į mišką nutempti jauną elnio patelę. Iš pradžių atrodo, kad auka jau mirė, tačiau vaizdo įrašo pabaigoje žiūrovui atsiskleidžia visai kita scena.

Ekrano nuotrauka
Ekrano nuotrauka


Nežinia, ar elnio patelę sumedžiojo pats vilkas, ar ji buvo sužeista. Filmuota kaimo vietovėje, vietinio kelio pašonėje.

Vilkas yra tipiškas mėsėdis. Nors ir vadinami miško sanitarininkais, taip nėra, ėda tik sergančius ir silpnus gyvūnus. Dažniausiai vilkai savo gyvenamuose plotuose užima mitybos grandinės viršūnę.

Vilkai medžioja labai organizuotai. Savo medžioklės vietas pasirenka atsižvelgdami į saugumo ir mitybos sąlygas. Turėdami gerą regą, klausą ir uoslę yra puikiai prisitaikę medžioti, gali mėtyti pėdas. Medžioja dažniausiai naktį. Tamsoje mato geriau negu kiti šuninių šeimos plėšrūnai. Gali ilgai badauti, bet pasitaikius progai, stengiasi pasisotinti kelioms dienoms.

Minta beveik viskuo ką pagauna – nuo pelės iki briedžio, bet pagrindinis maistas – laukiniai kanopiniai. Jei maisto mažai – neatsisako vabzdžių ir uogų. Medžiojanti gauja gali klajoti iki 1000 km² plote.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv