Medžioklės reikmenys

Unikalus. Įvairiapusis. Mauser M030


Mauser M03 Deluxe 2
Mauser M03 Deluxe 2
mauserm03blog.blogspot.com

Pagrindinis šiuolaikinio modernaus ginklo bruožas yra galimybė vienam šautuvui keisti skirtingus vamzdžius, taip padarant jį tinkamą įvairioms medžioklės sąlygoms. Seniau medžioklei su varovais būdavo įsigyjamas vienas ginklas, medžioklei tykant – kitas, bet dabar karabiną galime sudėti iš skirtingų vamzdžių. Ginklus, išardomus kaip Lego žaislai ir paskui pagal poreikį sumontuojamus, siūlo Blaser ir Sauer. Lygiavertes galimybes siūlo Mauser su savo M03. Primintina, kad Blaser, Mauser ir Sauer iš tiesų yra tos pačios kompanijos prekės ženklai. Todėl nenuostabu, kad panašių galimybių siūlo įvairūs žinomi prekės ženklai, kad įtiktų savo gerbėjams.

Apie Mauser iki šiol gana mažai kalbėjome, taigi šį kartą savo klaidą taisome apžvelgdami M03, kuris yra labai įdomus pasirinkimas tiems, kuriems Mauser ginklai patinka iš esmės. Anot gamintojo, M03 įgyvendina individualiai pritaikyto spynos tipo karabino svajonę. Dėl didelės modelių ir variantų įvairovės ginklą galima pritaikyti beveik visoms reikmėms. Puikų tikslumą garantuoja vientisa metalinė spyna ir aukštos kokybės gaiduko svirtelė, sujungta su tiesia buože bei šaltai kaltu vamzdžiu.

Gamintojo reklaminė nuotraukos

Buožės pasirinkimas

Kiekviena Mauser buožė gali būti pagaminta iš dešimties skirtingų klasių medienos, nesvarbu, koks buožės tipas. Galima pasirinkti klasikinės linijos, t. y. kalnams skirtus modelius, kai lovelis siekia vamzdžio galą. Be tradicinio medienos dizaino, kompanija siūlo įvairių sintetinių buožių – Extreme, Trail ir PH. Sintetinės buožės yra ryškiai oranžinės spalvos, kuri dėl saugumo laikoma dideliu privalumu medžioklėje su varovais.

Taip pat gaminamos buožės kairiarankiams, kuriems pritaikytas ir visas ginklo mechanizmas.

Išardomas ginklas

M03 galima greitai ir patogiai išardyti. Tai pravers, kai reikės ginklą kompaktiškai įpakuoti, o ypač keliaujant, kai, pavyzdžiui, automobilyje ginkladėžė užima daug vietos.

Keičiami vamzdžiai

Su keičiamais vamzdžiais galima kaitalioti ginklo kalibrus ir vamzdžių ilgį. Yra ir frezuotų vamzdžių, kuriuos galėtų pasirinkti šauliai sportininkai. Norint vamzdį pakeisti, reikia tiesiog atveržti karabino lovelio varžtus.

Gamintojo reklaminė nuotraukos

Galimas vamzdžių ilgis: 56 cm (22 in), 51 cm (20 in) ir 47 cm (18 in) standartiniams kalibrams, taip pat 62 cm (24 in) ir 56 cm (PH 22 in) magnumo kalibrams.

Mauser šiam modeliui siūlo vamzdžius su magnaportu – tai yra specialios angos vamzdžio gale, sumažinančios atatranką vidutiniškai 20 procentų.

Kalibrų grupių keitimas

Pasirinkus skirtingų kalibrų grupių vamzdžius, reikia keisti ir ginklo spynos galą, kuris Europos šaunamųjų ginklų direktyvoje laikomas pagrindine ginklo dalimi. Mauser M03 spynos galą galima pakeisti gana lengvai, be jokių papildomų instrumentų. Be to, tai padaryti Mauser M03 yra paprasčiau nei Blaser R8.

Spyna ir dėtuvė

M03 saugą, patikimumą ir įvairovę garantuoja tai, kad inžinieriai protingai sujungė modernias medžiagas su techniniu dizainu. Spyna yra šešiadantė, ji juda 60 laipsnių kampu.

Dėtuvė pritvirtinama specialia sistema Mag-Safe, neleidžiančia jai pasimesti.

Gaiduko svirtelė, atatrankos slopintuvas (kompensatorius) ir kita

Mauser M03 gaiduko svirtelė yra paprasta, vienos pozicijos, jos spūdis – 1500 gramų.

Reguliuojamą gaiduko svirtelę galima užsisakyti atskirai ir paskui pritaikyti 1000 gramų spūdžiui.

Mauser parduodamas su atatrankos slopintuvu (angl. kickstop), kuris statomas į buožę. Šis nerūdijančiojo plieno cilindras, užpildytas volframo rutuliukais, atatranką sumažina 20 procentų.

Didelis pliusas tas, kad prie buožės galima pritvirtinti specialų antdėklą, leidžiantį primontuoti šovimo kojeles (tiek medinėms, tiek sintetinėms buožėms).

Vamzdžio gale galima primontuoti specialų diržo laikiklį, besisukantį 360 laipsnių. Su juo lengviau nešti ginklą ir judėti tolimesniuose žygiuose.

Mauser taip pat siūlo greitus ir patogius laikiklius optiniam taikikliui, kurį galima nuimti, uždėti ar pakeisti pagal medžiotojo poreikius.

2016 m Mauser pagalvojo apie smulkių gyvūnų medžiotojus, norinčius surinkti glaudžias pataikymų grupes iš toli, taigi M03 galima įsigyti 6XC kalibro. Vos prieš kelerius metus Norma sukūrė kalibrą 6XC, kad išplėstų medžiotojų ir šaulių galimybes.

Mauser slopintuvas

Mauser taikosi prie dabartinės Europos situacijos, kur vis plačiau naudojami slopintuvai. Įpratus naudoti slopintuvą, be jo įsivaizduoti medžioklę tampa sunku, nes jis ne tik slopina šūvio garsą, bet ir pašalina liepsną vamzdžio gale bei sumažina atatranką. Bendradarbiaudami su norvegų kompanija A-TEC, vokiečiai siūlo slopintuvą su Mauser prekės ženklu.

Mauser slopintuvai yra efektyvūs ir lengvi, sumažina garsą 30 decibelų šaunant magnumo kalibrais. Geras išradimas yra saugi vamzdžio galo apsaugos sistema – paprastas ryškus kaištis, uždengiantis slopintuvą, kad į jį nepatektų įvairių daiktų. Prieš šaunant jį galima tiesiog išimti arba šauti jo nekliudant. Primename, kad Lietuvoje garso slopintuvai draudžiami, užtat juos galima laisvai naudoti Latvijoje ir keliose kitose Europos Sąjungos šalyse.

Mauser A-TEC slopintuvo rodikliai

Susiję straipsniai

Tinka .30 ir 8 mm kalibrams
Apsauginė vamzdžio galo sistema, komplekte 50 vienetų
Šūvio garsas sumažinamas 30 dB
Atatranka sumažinama net iki 50 proc.
Pašalinama liepsna vamzdžio gale
Ginklą galima įsigyti su dviem graižtvomis: M15×1 ir M17×1
Ilgis: 230 mm, skersmuo: 48 mm
Svoris: 370 g

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.