Patirtis

Trys „nelegalai“ prie medžioklės bokštelio0

Nuotrauka: iš medžiotojo archyvo

Pagal žurnalo skaitytojo pasakojimą

Radviliškio rajone vienas medžiotojas patyrė labai nepaprastą susitikimą. Kelis vakarus vyras ėjo saugoti vieno ūkininko javų lauko. Kas vakarą, nesulaukęs šernų, dėl ko buvo labai nustebęs, būdavo priverstas tuščiomis eiti namo. Liepos pabaigoje atėjo lemtingas vakaras, kai paaiškėjo teisybė.

„Lauki sau atsisėdęs šernų, užpakalis jau bunka nuo lentos kietumo, nuo uodų sukandžiota kupra. Jau pusė dvyliktos ir, atrodo, turėtų jau tuoj tuoj išeiti šernai, o čia kažkas atbėga, atitraška tiesiai bokštelio link. Priartėjus pašviečia trys vaikai – ne daugiau nei 11 metų. Paklausti, ką čia daro, jie atsako, kad eina į bokštelius žvėrių stebėti. O aš ir stebiuosi: kiek laukta, kiek sėdėta, taip ir nesulaukiu nieko. Pasirodo, baigus medžioklę jie susėda bokšteliuose ir rėkauja“, – taip savo pasakojimą apie naktinį susitikimą pradėjo skaitytojas.

Pasirodo, tą vakarą vaikai medžiotojo nepastebėjo. Laimė, jis turėjo termovizorių ir galėjo neprašytus svečius gerai apžiūrėti.

„Jie manęs nematė, bėgo tiesiai bokštelio link. Palaukiau, kol bus jau arti, tada įjungiau prožektorių ir surikau „Stokit!“ Du iš jų iš karto atsigulė, vienas dar bėgo. Sakau „stok“, ir tas sustojo. Atėjo arčiau ir pradėjau jį kalbinti: kas tokie, kad tėvus surasčiau. Buvo jau labai tamsu, be termovizoriaus ar prožektoriaus nematysi, kas atbėga ar ateina. Jei prisimintume bebro istoriją, kur buvo mirtinai sužalotas naras, čia lygiai taip pat! Tokioje situacijoje gali nutikti bet kas“, – sakė medžiotojas ir džiaugėsi, kad turėjo reikiamą įrangą.

Susiję straipsniai

Vaikai bandė pasakoti, kad ketino eiti į bokštelį stebėti gyvūnų, ieškoti ragų ir panašiai. Vyras suprato, kad mažieji naktiniai svečiai tikėjosi jį apgauti: „Aišku, kad jie tiesiog buvo įpratę sėdėti bokšteliuose ir pramogauti. Tokia ta jaunystė. Aš juos sudrausminau ir dar pasakiau, kad eisiu su mamomis pakalbėti.“ Kitą dieną medžiotojui iš tiesų pavyko pasikalbėti su vieno berniuko mama, kuriai jis paaiškino situaciją ir prašė taip vėlai berniukų į mišką nebeleisti.

Taip baigėsi trijų „nelegalų“ naktiniai nuotykiai šernų medžiotojų bokšteliuose.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.