Patirtis

Trichineliozės tyrimams skirtų šernų mėginių rekomenduojama nešaldyti0

Nuotrauka: news-medical.net

⚠️ Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas informuoja, kad 2023 m. spalio 31 d. išleistas standarto keitinys LST EN ISO 18743:2016/A1:2023 „Maisto grandinės mikrobiologija. Trichinelių lervų aptikimas mėsoje dirbtinio virškinimo metodu. 1 keitinys. Metodo validavimo tyrimai ir metodo veiksmingumo charakteristikos“ (toliau – standarto keitinys). Standarto keitinio 7 skyriuje ir B.1 priede nurodoma, kad mėginiai trichineliozės tyrimui negali būti užšaldomi.

❗️Todėl informuojame, kad mėginiai trichinelių lervų nustatymo tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą ar į Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) padalinį būtų pristatomi NEUŽŠALDYTI!

Moksliniai tyrimai rodo, kad trichinelės efektyviai sunaikinamos visiškai užšaldant mėsą (kiaulienos laikymas gabalais iki 15 cm storio – 15°C temperatūroje 30 dienų arba -25°C temperatūroje 10 dienų. Storesni mėsos gabaliukai – 25° temperatūroje C turi būti laikomas ne trumpiau kaip 20 dienų);

Tuo pačiu metu įrodyta, kad žvėrienos užšaldymas žemoje temperatūroje, skirtingai nei naminių kiaulių mėsa, pilnai nesunaikina trichinelių. Tačiau iš dalies stiprus šaltis gali pražudyti trichines ar pažeisti mėginius. Būtent todėl VMVT ragina tyrimams skirtų mėginių po šernų medžioklės nešaldyti.

Verta žinoti! Kur yra diafragmos kojelės ir kaip jas išimti trichineliozės tyrimams?

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv