Medžioklės reikmenys

Stebėk gyvūnus tiesiogiai. Prireikus – pabaidyk!0

medeine.lt siūlo Reolink Go 4G LTE

Reolink Go 4G LTE
Nuotrauka: iš archyvo

Dar prieš kelerius metus įrengti miško kamerą nebuvo taip lengva. Ją reikėjo sukonfigūruoti, o tai padarydavo prekybininkas arba pats pirkėjas, privargęs pagal instrukciją ar pagūglinęs. Jeigu kas nors nepavykdavo, klausdavai kolegų feisbuke. Jeigu pavykdavo viską tinkamai sukonfigūruoti, tai bijodavai prisiliesti, kad tik vėl viskas nesugriūtų. Senosiose kamerose kartkartėmis dingsta data, o tada reikia važiuoti į mišką ir ją vėl nustatyti. Jau senokai yra miško kamerų, kurioms gali nusiųsti SMS žinutę su komanda, bet neretai tos instrukcijos pasimeta su visais žinučių kodais… Trumpai tariant, atrodydavo, kad jeigu kas nors viliojimo vietoje įvyksta, tai kamera būtinai nesuveikia.

Didžiausia tradicinių miško kamerų, siunčiančių nuotraukas, problema yra ta, kad jos gali ir nesureaguoti į judėjimą, tad žinios ateina net su kelių minučių delsa. Atėjus žiniai, kad kažkas buvo viliojimo vietoje, to kažko jau gali ten nebebūti. Dar viena didelė problema yra ta, kad ne visada MMS ar el. paštu galima gauti vaizdo įrašą, jau nekalbant apie tiesioginį vaizdą. Kai kurių gamintojų kameroms galima nusiųsti komandą, kad būtų nedelsiant atsiųsta nuotrauka, bet tai ne visada efektyvu.

Reolink Go 4G LTE yra kamera, kuri iš principo pakeitė požiūrį į tai, kas įmanoma ir kas – ne. Pasirodo, miško įvykiai labai lengvai gali būti stebimi čia pat – tik ištiesi ranką, paimi išmanųjį telefoną ir žiūri tiesioginę transliaciją iš miško. Jeigu labai nori, gali ir pasikalbėti, pavyzdžiui, išbaidyti varnas. Aišku, jos grįš, bet juokinga stebėti jų reakciją.

Kamerą įsigijau todėl, kad viliojimo vietoje pasirodė lūšis – ji du kartus praėjo pro kamerą, bet ši tik fotografavo, o ne filmavo. Nutariau, kad reikėtų ko nors efektyvesnio, ypač todėl, kad vaizdo įrašai šiuo metu labai populiarūs mūsų žurnalo YouTube kanale Žurnalas Medžioklė. Sumontuoti ją buvo labai paprasta: parsisiunti programėlę, išpakuoji kamerą, viską suverži, nuskenuoji QR kodą, ir viskas. Kamera prijungta, tereikia jai duoti vardą. Nereikia reguliuoti nei datos, nei nieko kito, tereikia microSD ir SIM kortelės su bent 2 GB interneto.
Kamera turi įkraunamą bateriją, kuri žiemą vien tik su saulės elementu išlaikė net mėnesį. Tada kamera pradėjo isteriškai pranešinėti, kad reikia kuo greičiau įkrauti. Likus 23 proc. energijos, ji atsijungė. Pavasarį, vasarą užteks saulės elemento, kad kamera neišsijungtų, bet žiemą, kai saulė pasirodo retai ir pakyla žemai, matyti, kad saulėtą dieną baterija kraunasi, bet to neužtenka. Tada galima įsigyti antrą bateriją ir ją pakeisti, arba prijungti akumuliatorių. Kamera išlaikė ir didžiuosius gruodžio pradžios šalčius. Termometro stulpelis nusileido iki −27 laipsnių, o kamera veikė toliau.

Kameros platus kampas, tad kai netoli jos kas nors juda, programėlė apie tai praneša (jeigu parinkti tokie nustatymai). Tada tereikia atsidaryti programėlę ir gyvai stebėti, kas vyksta. Galima padaryti nuotrauką arba įrašyti vaizdą. Galima ir iš ryto peržiūrėti nakties įvykius su Playback funkcija. Ir tada galima fotografuoti bei išsaugoti vaizdo įrašus. Apie judėjimą kamera praneša su kelių sekundžių delsa – tai patikrinau. Ši kamera tinkama naudoti miške, nes jai nereikia belaidžio ryšio. Yra kitų šio gamintojo kamerų modelių, kuriuos galima naudoti kaip apsaugos kameras šalia medžiotojų namelių. Tokios pigesnės, bet joms reikia belaidžio ryšio. Na, o Reolink Go 4G LTE galima sumontuoti giliai miške ir ji darys, ką turi daryti. Telieka pasirūpinti, kad baterija būtų pilna.

Komplekte yra į akis nekrintantis guminis apdangalas, dengiantis baltą kameros spalvą.

Jau esu įpratusi, kad kai tik noriu kamerą išbandyti, prie jos praktiškai nieko nepasirodo, išskyrus kokią lapę, pelėdą ar kelias stirnas. Nei šernų, nei lūšies, nei ko nors didesnio palei kamerą nepraėjo visą mėnesį. Greičiausiai šiam straipsniui pasirodžius spaudoje kamera jau bus prifotografavusi visokiausių stebuklų… Žinoma, juokauju.

Specifikacijos

Reolink Go 4G LTE
PIR jutiklio veikimo atstumas: Pritaikomas iki 10 m
Garso įspėjimas: Pritaikomi žodiniai įspėjimai
PIR jutiklio veikimo kampas: 120° horizontaliai
Kiti įspėjimai: Pranešimai el. paštu ir telefonu iš karto
Dažnių diapazonas: LTE FDD: B1 / B3 / B5 / B7 / B8 / B20; WCDMA: B1 / B5 / B8
Atminties kortelė: SD, SDHC (≤ 64 GB)
Vaizdas:
Vaizdo jutiklis: CMOS
Skaitmeninis didinimas: 6 k.
Matymo laukas: 110°
Matomumas naktį: Iki 10 m
Raiška: 1080p HD 15 fps
Garso įrašymas: Aukštos kokybės garsiakalbis ir mikrofonas
Kaina: 235 eurai

Reolink Argus PT kamera

Reolink Argus PT
Nuotrauka: iš archyvo

Susiję straipsniai

Ši kamera nėra skirta miškui, bet atlieka apsaugines funkcijas prie medžiotojų namelio ar gyvenamojo pastato, jeigu yra pasiekiamas belaidis ryšys, net jeigu jo šaltinis yra už kokių 50 metrų. Šią kamerą pavyko išbandyti arklidėje už keliasdešimties metrų nuo namo su interneto ryšiu, bet tai ne kliūtis, nes antena gerai pagauna signalą. Montuojama su programėle, labai lengva naudoti, sukiojama. Labai geras vaizdas naktį. Arklidės šeimininkė vakare programėlėje klausosi, kaip vakare arkliai ėda šieną. Kaina – 140 eurų.

Pirkite naujausią žurnalo Medžioklė numerį!

LA.lv