Patirtis

LSF: Savaitgalį pradėjome kovas dėl Lietuvos taurės ir išsirinkome naują prezidentą0


 Laurynas Jucius
Laurynas Jucius
Nuotrauka: LSF

Savaitgalį Marijampolėje prasidėjo kova dėl Compak sportingo Lietuvos taurės. Taip pat buvo renkamas ir naujas Lietuvos sportingo federacijos vadovas. Juo tapo vilnietis Laurynas Jucius.

„Visų pirma reikia tęsti pradėtus darbus, susijusius su sportinio masiškumo, aukšto meistriškumo siekimu bei federacijos atstovaujamų sporto šakų populiarinimu. Daug dėmesio skirsime stiprinant ir vienijant Lietuvos šaulių bendruomenę, užsiimančių šaudymo į skriejančius taikinius sportu“, – sakė L. Jucius.

Nuotrauka: LSF

Jis taip pat pabrėžė norą bendradarbiauti su Lietuvos medžiotojų sąjunga bei draugija, Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacija, sudominant medžiotojus įsitraukti į šaudymo į skriejančius taikinius sportą. „Labai svarbu, kad mūsų sportas teiktų kuo daugiau gerų emocijų, keltų mūsų šaulių sportinio meistriškumo lygį. O tai gali atsitikti tik rengiant ir organizuojant kokybiškus Lietuvos taurės etapus, čempionatą bei tarptautines varžybas Lietuvoje, suteikiant galimybę mūsų šauliams varžytis su kitų šalių atstovais ir garsinti Lietuvos vardą“, – sakė L. Jucius. Vadovavimą federacijai L. Jucius perėmė iš Giedriaus Malakausko. Taip pat buvo išrinkta nauja Lietuvos sportingo federacijos valdyba.

L. Jucius ir pats drauge su aštuoniasdešimt kitų šaulių dalyvavo dvi dienas vykusio pirmojo Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius etapo varžybose. Jos vyko pagal FITASC „Compak Sporting“ taisykles. Šauliai Marijampolės stendinio šaudymo klube vykusiose varžybose taikliausias buvo vilnietis, „VG Shooting Academy“ vadovas Virgilijus Grybė, laimėjęs bendrą įskaitą. Jis numušė 193 iš 200 taikinių. Antrąją vietą iškovojo Žygimantas Šimaitis (187), trečiąją – Vaidotas Žičius (184).

„Labai dėkoju organizatoriams už nuostabias varžybas. Tikiuosi, kad ateinantį savaitgalį Vilniuje per pasaulio taurės etapą taip pat bus labai smagu. Juolab, kad atvyks šaulių ne tik iš Lietuvos, “, – sakė V. Grybė, pats treniruojantis šaulius. Moterų varžybas laimėjo Gabija Stanislovaitytė, numušusi 171 taikinį. Antroji ir trečioji vieta paaiškėjo tik po papildomos šūvių serijos, nes Paulina Olekaitė ir Aida Momkienė surinko po 140 taškų. Papildomą seriją laimėjo P. Olekaitė.

Senjorų katorijos nugalėtoju tapo Valdas Kundrotas, numušęs taip pat 171 taikinį. Jaunimo įskaitoje taikliausias buvo Nedas Šimanauskas – 168 taškai.

Artėjantį savaitgalį Vilniuje vyks svarbiausios Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius varžybos – „Lithuania Grand Prix“ ir tuo pačiu FITASC pasaulio taurės etapas. Dvi dienas vyksiančių varžybų dalyvių taip pat lauks 200 taikinių, bus šaudoma pagal „Compak Sporting“ taisykles. Atvyks šaulių iš Norvegijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos. „Kviečiu visus Lietuvos šaulius, kurie dar neužsiregistravo varžyboms, tai padaryti. Tokių varžybų patirtis yra tiesiog neįkainojama“, – sakė vienas iš varžybų organizatorių V. Grybė.

Lietuvos taurės I etapo rezultatus rasite ČIA

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv