Patirtis

Rudenį Cementininkų medžiotojų klubo medžiotojams pasisekė sumedžioti išskirtinį briedį0

Nuotrauka iš asmeninio medžiotojo archyvo

Tai buvo paprasčiausia medžioklė su varovais, vykusi kasdienišku ritmu įprastoje vietoje. Tačiau tą dieną Naujosios Akmenės rajono Cementininkų medžiotojų klubui teko laimė sumedžioti briedį su labai retu ir ypatingu trofėjumi.
„Buvau prie numerio, kai pamačiau šį briedį, išeinantį į atvirą vietą. Stovėjau baro flange, o briedis patraukė per rapsų lauką. Gyvūnas buvo maždaug už 250 metrų, tačiau iškart supratau, kad tai patinas – didelis, masyvus. Neklupinėjo, judėjo greitai ir elegantiškai, kaip ir būdinga briedžiams“, – taip savo istoriją pasakojo mūsų pašnekovas, laimingasis trofėjaus savininkas Mindaugas Paulauskas.

Toliau stebėdamas gyvūną medžiotojas suprato, kad kažkas negerai. Ragai yra, tačiau jie panašesni į kažin kokius kelmus. „Negalėjau suprasti, kas ten per daiktas, ir pradėjau stebėti briedį su optika. Padidinau iki dvylikos kartų ir vis dar negalėjau suprasti, kas tam padarui ant galvos“, – sakė medžiotojas.

Paklaustas, ar briedžio elgsena, išvaizda arba judesiai rodė, kad jis galėtų būti patyręs traumą ar turėti kokių kitų problemų, medžiotojas atskleidė, kad pastebėjo tik vieną netipišką požymį: „Pagal kūno formą ir dydį tai vienareikšmiškai buvo patinas. Tai iškart supratau. Tačiau jis visiškai neturėjo barzdos!“

Nuotrauka iš asmeninio medžiotojo archyvo

Medžiotojas paleido šūvį ir sėkmingai sumedžiojo briedį, kuris ten pat, rapsų lauke, ir krito. Priėję arčiau medžiotojai buvo priblokšti briedžio ragų išvaizdos.

„Pradėjome svarstyti, kokia priežastis tai galėjo lemti, tačiau man beveik iškart buvo aišku, kad kalta arba sėklidžių trauma, arba genetiniai sutrikimai. Apžiūrėjome – sėklidžių nebuvo nė ženklo. Traumos padarinių, randų ar šūvio žaizdų požymių taip pat nesimatė“, – sakė M. Paulauskas ir pasvarstė, kad briedis su genetiniu sutrikimu bus nugyvenęs visą gyvenimą, nes tai, kad gyvūnas išvis neturėjo barzdos, verčia manyti, kad toks jis ir buvo – belytis.

Įdomu tai, kad briedis, būdamas didelio ūgio, retai susižaloja sėklides. Skirtingai nuo stirninų, kuriuos tokia bėda ištinka palyginti dažnai. Genetiniai sutrikimai, abipusis ar dalinis kriptorchizmas (sėklidžių nenusileidimas) yra statistiškai reta problema. Dėl to briedžiams ar elniams perukiniai ragai susiformuoja daug rečiau nei stirnos patinams, taigi briedžio „perukas“ daug retesnis ir vertingesnis, palyginti su visais kitais nestandartiniais trofėjais.

Susiję straipsniai

Trofėjus buvo perduotas meistrui, kuris išbalins briedžio kaukolę ir išsaugos unikalius perukinius briedžio ragus!

PRENUMERUOKITE Žurnalą nuo vasario 2 d iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.