Medžioklės reikmenys

Raudonojo taško taikikliai. Ką siūlo Vector Optics?0

Nuotrauka: Emilija Mariševa

AngelArms.eu

Kodėl rinktis raudonojo taško taikiklį?

Renkantis bet kokį optinį prietaisą pirmiausia svarbu suvokti, kokiam tikslui ar kokiems šaudymo atstumams jis perkamas. Kas tinka medžioklei su varovais krūmokšniuose, tikėtina, netiks šaudymui iš toli. Raudonojo taško taikikliai dažniausiai neturi vaizdo didinimo funkcijos, todėl tiks medžioti dinamiškomis sąlygomis ir šaudyti artimais atstumais. Kadangi nėra vaizdo didinimo funkcijos, o pats prietaisas mažas, medžiotojas gali lengviau pamatyti ir suvokti arti esantį ar judantį taikinį. Tai bus privalumas medžioklėje su varovais. Taip pat toks taikiklis mažina bendrą ginklo svorį – o tai itin svarbu, jei su ginklu reikia daug judėti, pavyzdžiui, sekti sužeistą žvėrį.

Šie aspektai taip pat gali praversti mokantis šaudyti bei ruošiantis medžiotojo egzamino praktinei daliai. Bėgančio šerno taikinys yra būtent tokiu atstumu, kad būtų galima apsieiti ir be vaizdo didinimo. Be to, tiems, kurie ginklą į rankas ima pirmą kartą, toks paprastas taikiklis neleis pamesti taikinio iš akių ir padės nesikankinant įvaldyti pagrindinę šūvio mechaniką.

Apie Vector Optics

Šiuo metu kaimynės Latvijos medžiotojams šis gamintojas jau gana gerai žinomas. Laužydama mitus apie Azijos šalyse pagamintus gaminius, Vector Optics siūlo optinius prietaisus geru kainos ir kokybės santykiu. Asortimente yra ne tik raudonojo taško taikiklių, bet ir optinių taikiklių su vaizdo didinimu, tolimačių, laikiklių, atraminių kojelių, valymo įrankių ir kitų šaudymo priedų. Šį kartą apžvelgsime kelis parduotuvės Angelarms.eu siūlomus raudonojo taško taikiklių modelius.

Scrapper 1 × 29

Tai vienas iš Scrapper serijos modelių, kurioje yra dar du kiti prietaisai. Kaip nurodo pats gamintojas, ši serija iš esmės lygintina su serija Maveric, bet turi keletą patobulinimų. Visi taikikliai yra vamzdiniai, tarpusavyje skiriasi daugiausia lęšio dydžiu ir paties prietaiso aukščiu virš bėgelio. Šio konkretaus modelio lęšis yra didžiausias – 29 mm skersmens. Dėl didesnio lęšio į taikymo sritį patenka daugiau šviesos ir vaizdas būna šviesesnis.

Scrapper 1×29
Nuotrauka: Emilija Mariševa

Taikymosi taškas smulkus – dviejų MOA dydžio. Jo ryškumas reguliuojamas dešimčia lygių – aštuoniais standartiniais ir dviem atskirais, skirtais tam atvejui, kai taikiklis yra su atskiru naktinio matymo prietaisu. Taip pat galima primontuoti papildomą prietaisą vaizdui didinti, tačiau jį reikia įsigyti atskirai. Taikiklis tvirtinamas ant Picatinny ir Weaver bėgelių, yra tiek žemų, tiek aukštų laikiklių.

Frenzy 1 × 22 × 26

Atvirojo tipo raudonojo taško taikiklis. Jis daug kompaktiškesnis, lengvesnis nei vamzdiniai modeliai. Dėl šios priežasties jis pasirenkamas naudoti ne tik ant ilgavamzdžių ginklų, bet ir ant pistoletų. Tvirtas aliuminio korpusas, 22 × 26 mm lęšis padengtas daugiasluoksne danga vaizdo kokybei gerinti.

Nuotrauka: Emilija Mariševa

Taikymosi taškas – trijų MOA dydžio, jame yra judesio jutiklis. Jis įsijungia, kai tik fiksuojamas ginklo judesys, ir išsijungia po trijų minučių, judesių nebeatliekant. Prietaisas tvirtinamas ant Weaver bėgelio, taip pat yra suderinamas ir su MOJ laikikliu. Dėl to raudonojo taško taikiklį ant ginklo galima uždėti su poslinkiu į šoną ir naudoti kaip papildomą optinio taikiklio prietaisą su vaizdo didinimu.

Frenzy-S 1 × 17 × 24 Chrome

Funkcijų požiūriu labai panašus į 1 × 22 × 26 modelį, bet šio modelio šiek tiek mažesnis lęšis ir chromuotas išorinis korpusas. Taikiklis pajėgus atlaikyti iki 1000 g smūgį, taikymosi tinklelis yra trijų MOA dydžio. Taško apšvietimas keičiasi automatiškai, priklausomai nuo esamos šviesos kiekio. Prietaisas nedidelis, labai lengvas – sveria tik 19,1 gramo.

Nuotrauka: Emilija Mariševa

VictOptics 1 × 28 × 40

Jei Vector Optics kainos taip pat atrodo kiek per didelės, galima žiūrėti to paties gamintojo mažojo brolio kryptimi. Tai VictOptics (Victory Optics), kurią būtų galima vadinti ekonomine Vector Optics klase. Apžiūrint katalogą kainos tikrai stebėtinai žemos, tačiau neturint galimybės išbandyti prietaisų, sunku spręsti apie jų kokybę. Šiame modelyje yra 28 × 40 mm lęšis, galima rinktis iš keturių taikymosi tinklelių, reguliuojamų šešiais ryškumo lygiais. Prietaisas buvo išbandytas ir gali atlaikyti net iki 750 g smūgį, bet gamintojas nerekomenduoja jo dėti ant 12 kalibro ginklo. Tvirtinama ant 21 mm Picatinny bėgelio.

Nuotrauka: Emilija Mariševa
Nuotrauka: Emilija Mariševa


Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv