Patirtis

Penki vilkai per vieną medžioklę. Pirmoji dalis0

Nuotrauka: iš archyvo

Vilkų medžioklės sezonas jau vyksta nuo spalio 15 d., bet medžiotojų grupėse Facebook jau pilna istorijų apie sėkmingas medžiokles.

Štai ką papasakojo vienas medžiotojas apie situaciją klubo medžioklės plotuose ir puikią „tuščios“ (kaip jie iš pradžių galvojo) medžioklės su varovais pabaigą.

Penki vilkai

„Per varymą visą dieną nesutikom nė vieno žvėries ir nepaleidom nei vieno šūvio. Per paskutinį varymą iš miško išvarėm didelę vilku bandą. Sumedžioti pavyko penkis jaunus vilkus“, – savo pasakojimo pradžioje sakė medžiotojas Vytautas (vardas pakeistas).

Susiję straipsniai

Medžiotojas atskleidžia, kad jų būrelio plotuose pastebėta dar viena vilkų grupė, kurioje yra du suaugę individai. Be to, gana dažnai matoma pavienių.

„Tiek vilkų, kiek matom kelerius paskutinius metus, nėra buvę niekada. Jie neapsiriboja tik miško gyvūnais. Ką tik mums skambino avių augintojas, esantis šalimai mūsų medžioklės plotų. Žmogus sakė, kad už kiekvieną vilką mums skirs avienos gaminių, nes kasmet plėšrūnai jam padaro labai daug žalos, ¬– sakė medžiotojas. – Vilkų daugėja, nes mažas jų sumedžiojimo limitas, o kai jis būna oficialiai išnaudotas, medžioklėje juos sutikę negalime medžioti. Manau, kažkas yra suinteresuotas apskaitos metodikų žaidimais, kad dirbtinai sumažintų individų skaičių miškuose. Manau, vilkų Lietuvoje yra gerokai daugiau nei priskaičiuojama oficialiai. Tai, kad aplinkos ministras šiemet paskelbė didesnę vilkų ribą, yra labai protingas žingsnis.“

Agroeta.lt: “Pranešama, kad per kelias dienas krito mažiausiai 14 pilkių.”

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.