Patirtis

Pasakoja liudytojai. Mūsų klube yra mažiausiai aštuonios lūšys!0

Nuotrauka: Rytis Andriuškevičius

Medžiotojas Artūras Kuzmickas maloniai pasidalijo nuotraukomis ir vaizdo įrašais iš savo šėryklos, kur neseniai svečiavosi lūšys. Kartu su lūšimi toje pačioje vietoje dieną nusifilmavo ir du trys jūriniai ereliai, nė nekalbant apie kranklius.

Artūras atskleidė, kad būtent šie paukščiai įspėjo apie plėšrūną: „Po erelių vizito pradėjome atidžiau stebėti aplinką ir net radome lūšių vaišių likučius. Nebuvo abejonių, kad stirnas sumedžiojo ir suėdė būtent lūšys.“

Lūšis šiaurės rytų Lietuvoje

Paklaustas, ar dažnai tenka matyti lūšių savo klubo plotuose, Artūras atsakė: „Mūsų klubas yra šiaurės rytų Lietuvoje, ribojasi su Latvija. Tiek vilkų, tiek lūšių galima buvo pastebėti ir anksčiau. Net nuleistuko vienąkart vos nenumygau pagalvojęs, kad lapė iš brūzgynų lenda – deja, čia juk ne Latvija… Na, dabar jaučiasi suaktyvėjimas, gal tam turi įtakos rujos metas. Daug kur matosi tiek vilkų, tiek lūšių pėdsakai. Randama 6–8 vilkų gaujos ir pavienių pėdsakų. Taip pat vaikštinėja ir po dvi ar vieną lūšį.“

“Popiuliacija yra stabili, gal net auganti. Kad tik nebutű kaip su vilkais. Sprogimo. Mūsų klube kaip minimum yra 8 lūšys. Gal ir daugiau. Apskaitą atlikom. 4 nustatem. Tai tik vienam miske”, – priduria Artūro klubo narys.

Susiję straipsniai

Aplink stirnų likučius buvo lūšių pėdsakai, apie kuriuos medžiotojai pranešė biomon.lt. Informaciją išsiuntė ir apie visus konstatuotus vilkų pėdsakus.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv