Patirtis

Neringoje šernų medžioklės nebus! Gyventojai turės įrodyti žalą0


Šernai Neringoje
Šernai Neringoje
Nuotrauka: 15.min

Žinoma, kad šernai yra labai protingi gyvūnai ir greiti persekiotojai. Vietose, kur jų negalima sumedžioti, pavyzdžiui, saugomose teritorijose, priemiesčiuose, ypač nepasiekiamose vietose, gyvena ir veisiasi ramiai. Didelės šernų bandos prikelia sumaištį. Šiais laikais tenka atsižvelgti į tai, kaip tokie šernų „rezervatai“ tampa pavojingos infekcijos – afrikinio kiaulių maro – šaltiniu.

Antras svarbiausias momentas. Vietose, kur gyvūnai nemedžiojami, jie praranda natūralią žmogaus baimę. Atsižvelgiant į ir taip didelę šerno drąsą, jėgą ir ryžtą, ieškant maisto ir geresnių gyvenamųjų vietovių, šis gyvūnas gali tapti pavojingas žmonėms, įskaitant vaikus, taip pat naminiams gyvūnėliams.

Šaltinis: 15min.lt

Neringos savivaldybės prašymas leisti šernų medžioklę gyvenviečių prieigose liko netenkintas. Vietos gyventojams reikia rinkti įrodymus, kad šernai iš tiesų daro žalą jų turtui. Tuo metu specialistai teigia, kad nereguliuojant šernų populiacijos sunku įsivaizduoti padarinius.

Neringos meras Darius Jasaitis prieš kelias dienas kreipėsi į vietos bendruomenę su prašymu pasidalinti informacija apie šernų padarytą žalą. Dar rugsėjį savivaldybė kreipėsi į Gyvosios gamtos apsaugos departamentą leidimo medžioti šernus ir prie gyvenviečių. Tačiau leidimas nesuteiktas. Esą prašymas galėtų būti nagrinėjamas iš naujo, jei jis būtų pagrįstas gyventojų skundais, nuotraukomis.

Ši problema Neringoje nesprendžiama jau daugiau nei 15 metų

Per kelias dienas nuo mero kreipimosi – į savivaldybės paštą atkeliavo keli laiškai iš neringiškių. Daugiausiai – Preilos. Žmonės pranešė, kad šernai įsisiautėjo jų kiemuose, iškniso daržus, vejas.

Kaip pasakojo Neringos savivaldybės vicemeras Sigitas Šveikauskas, šernai jau traukia ir į pačią Nidą. Aktyvūs jie prie Nidos darželio. Taip pat gaunama žinių iš Juodkrantės.

Medžiotojų būreliui priklausantis politikas pasakojo, kad šernai itin suaktyvėjo prieš kelerius metus. Tada išduotas leidimas juos medžioti prie gyvenviečių taip pat. Per pora metų buvo sumedžiota apie 200 šernų. Tačiau jų populiacija sparčiai auganti. S.Šveikauskas svarstė, kad negavus leidimo, žvėrių, kurie ir dabar jaučiasi gyventojų kiemuose šeimininkais, gali privisti dar daugiau. Jei leidimas nebūtų išduotas – ketinama aktyvinti medžioklę atokiau nuo gyvenviečių. „Vis dėlto manau, kad, tai tik formalumas. Kad leidimas bus išduotas“, – svarstė vicemeras.

Skaitykite daugiau ir žiūrekite VIDEO: 15min.lt

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv