Patirtis

Medžiotojai miesto šventėje „Rudens bendrystės sodas 2023 m.“0

Nuotrauka: Raseinių MŽD

Rugsėjo 16 d. Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos nariai drauge su savo šeimų nariais bei artimaisiais dalyvavo miesto šventėje „Rudens bendrystės sodas 2023 m.“.

Raseinių rajono kultūros centras savo tinklalapyje rašo, kad šiemet „Rudens bendrystės sodas 2023“ truko dvi dienas – rugsėjo 15-ąją ir 16-ąją. Penktadienį Raseinių miesto Žemaičio aikštėje skambant fanfaroms buvo pakelta Žemaitijos vėliava, kuri primena, kad Raseiniai kažkada buvo pirmoji žemaičių krašto sostinė, nuolatinė Žemaitijos seimelių posėdžių vieta, visos srities teismo įstaigų ir archyvo būstinė, čia vykdavo bajorų suvažiavimai, kariuomenės pratybos ir pasirodymai. Susirinkusiuosius žemaitiškai pasveikino renginio vedėja Monika Vaznonė, geros nuotaikos gražų rudenišką vakarą linkėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius. Šis vakaras buvo skirtas žemaičių bendrystei, populiarinti kalbą, papročius, tradicijas, naujai atskleisti žemaičių savitumą.

Medžiotojai miesto šventėje „Rudens bendrystės sodas 2023 m.“

Ryte įsirengė stovyklavietę.
Žygiavo miesto gatvėmis šventinėje eisenoje su savo augintiniais.
Vaišino miestelėnus namine medaus gira.
Virė medžiotojų sriubą (šiurpą) ir žuvienę net aštuoniuose katiluose.

Draugijos tikslą įgyvendinome su kaupu – švenčiant Raseinių miesto 770 metų jubiliejų pavaišinome net 770 šventės dalyvių. Ačiū visiems dalyvavusiems ir tikimės tolimesnio geranoriško bendradarbiavimo!

“Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie susivienijo dėl bendro tikslo, kad galėtume visi kartu su savo artimaisiais, draugais, svečiais prasmingai praleisti laiką. Dėkojame renginio globėjai Raseinių rajono savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, Raseinių rajono kultūros centro komandai, mūsų ištikimiems parneriams – Raseinių krašto istorijos muziejui, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Raseinių miesto seniūnijai, asociacijai „Idėjų upė“, Raseinių dviratininkų klubui „Danspin Cycling Team“, Mugių centrui, Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos klubams,
kurie visus šventės dalyvius vaišino 7 skonių medžiotojiška sriuba, o žvejai pasirūpino žuviene. Sriubos išdalinta 770 porcijų, būtent tiek, kiek metų šiemet sukanka Raseinių miestui. Už reklamos sklaidą, kad visa aktuali informacija pasiektų kraštiečius, esame dėkingi savaitraščiui „Alio, Raseiniai“, Raseinių naujienų portalams Raseinių naujienos, Mano Raseiniai, Renginiai Raseiniuose”, – rašoma Raseinių rajono kultūros centro straipsnyje, skirtame didžiajai šių metų šventei.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv