Patirtis

Reikia medžiotojų pagalbos! LMŽD kviečia dovanoti tauriųjų elnių ragus0

Nuotrauka: iš archyvo

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Medžioklės trofėjų ekspertų ir mokymo komisijos pirmininkas, dr. Artūras Kibiša kviečia medžiotojus, kurie dalyvaus trofėjų apžiūrose, dovanoti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Medžioklėtyros laboratorijai tauriųjų elnių ragus, kurių patiems dėl kokių nors priežasčių nereikia.

Tinka įvairūs ragai: atrankiniai ir gerai išsivysčiusių tauriųjų elnių ragai. Prašoma dovanoti ne tik daugiakamienius (nenormalius) ragus, bet ir trofėjinės brandos nesulaukusių žvėrių ragus, perspektyvių ar labai perspektyvių egzempliorių trofėjus. Tiks ir rasti bei tinkamai apdoroti trofėjai.

„A. a. Medžioklėtyros laboratorijos vadovas, žurnalo „Medžiotojas ir medžioklė“ redaktorius Kęstutis Pėtelis kadaise sukūrė ir padovanojo Vytauto Didžiojo universitetui didelę medžiojamųjų gyvūnų trofėjų kolekciją. Itin vertinga yra stirninų ragų kolekcija, kurioje ragai sugrupuoti pagal skiriamas šių žvėrių atrankos grupės. Mokymui skirti ir dešimt geriausių Lietuvos stirninų trofėjų.

Kaip veiks nauja trofėjų apžiūrų tvarka?

Studijuojantiems Medžioklėtyros laboratorijoje, galime aiškiai parodyti, kaip kinta ragai priklausomai nuo amžiaus. Paaiškinti, kaip atrodo medžiotinų gyvūnų galvos puošmena, kaip išsivystė elitiniai ragai. Su tauriaisiais elniais tokių galimybių neturime, nes kolekcija nėra gausi“, – paaiškino A. Kibiša.

Mokslininkas nurodė, kad tik su medžiotojų pagalba galėtų sukurti tokią plačią ir aiškią tauriųjų elnių ragų kolekciją, kuri išplėstų studentų ir asmenų norinčiais tapti medžiotojais mokymosi galimybes. Tauriųjų elnių ragus bus galima perduoti trofėjų apžiūrų metu, susisiekus su LMŽD ar su A. Kibiša asmeniškai el. paštu arturas.kibisa@vdu.lt.

Susiję straipsniai
Egzempliorius buvo sumedžiotas visuomenės saugumo sumetimais
Nuotrauka: iš archyvo

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv